Офіційні сайти відомств
» 2011 » Березень » 13 » Всеж таки, - "в запасі", чи ні?
19:11
Всеж таки, - "в запасі", чи ні?
Портал українських офіцерів зв'язався з Головою Спілки офіцерів України полковником В.БІЛОУСОМ і поцікавився долею листа СОУ до Президента, Голови ВРУ, МОУ стосовно відміни приписки до військових звань "ЗАПАСУ" , " У ВІДСТАВЦІ". Зясувалося, що  відповіді СОУ отримала з адміністрації Президента і з комітету ВР України. З Міністерства оборони відповідь ще не надходила. Тому пан В'ячеслав БІЛОУС поки що не став коментувати ці відповіді, але й не відмовився надати їх нашому порталу. Ось вони.


Всеж таки, - "в запасі", чи ні?

Думаю, що для війскової людини, особливо для офіцера, такий додаток до військового звання є дійсно образливим. Бо у мирний час тебе вважають "в запасі" , а ось у воєнний час вже будуть вимагати від тебе зі зброєю в руках виконувати бойові завдання. Питання не є в площині соціально-правовій. Питання в моралі, в суті...
Можна погодитись з тим, що військова людина може бути в запасі на певну посаду (за військово-обліковою спеціальністю) на особливий період. Але не можна позбавляти військового звання чи змінювати назву цього звання, яке людина заслужила під час дійсної служби, поклавши життєвий час, здоров'я, сімейні гаразди, і багато багато всього того, що дає цивільне життя. І після цього Законодавець каже, - " Все,шановний, ти вже не "офіцер", а "офіцер запасу". 
Для політиків, що в комітеті Верховної Ради України, у тому числі і офіцерів (можливо і "запасу") моральний чинник військового звання великої ролі у їхньому житті вже не грає. Тому і з відповіддю на адресу СОУ вони не забарилися. Навіть про міжнародну практику згадали. Але для них це не актуально.
А ось Адміністрація Президента - Верховного Головнокомандувача Збройними силами України, здається, не поспішає однозначно трактувати військові звання. Питання доручила розглянути Міністерству оборони України. Залишається сподіватися, що у військовому відомстві є офіцери, які ніколи не будуть себе вважати "в запасі".

Полковник Петро ЛИСЕНКО, портал українських офіцерів.

: 698 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz