Офіційні сайти відомств
» 2010 » Лютий » 18 » У Латвії відкрилась виставка "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених"
10:29
У Латвії відкрилась виставка "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених"
Латвійські повстанці, котрі колись перебували разом з українцями у засланні на Далекій Півночі, ще й нині пам’ятають українську мову. Зараз вони мають змогу знову зустрітися з українськими побратимами по боротьбі. Щоправда, на світлинах фотовиставки "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених”, яка була презентована 16 лютого в Музеї окупації Латвії (м. Рига).

Експозицію відкрив начальник Центру досліджень документів визвольного руху Галузевого державного архіву Служби безпеки України Олександр Іщук. У презентації взяли участь відомий латвійський історик Рітвардс Янсонс, радник Посла України в Латвії Олександр Кушнір, третій секретар Посольства Надія Воздихан, ветерани повстанського визвольного руху Латвії, науковці, представники громадськості та ЗМІ.

"Україна і Латвія поєднані подібними, схожими подіями у своїй історії. Національно-визвольні рухи наших країн, що спрямовувалися проти радянської окупації – це те, без чого не відбулося б повалення комуністичного режиму, і те, без чого не існувало би сьогодні вільної Європи” – відзначив Олександр Іщук, презентуючи експозицію.

Під час свого виступу Рітвардс Янсонс продемонстрував присутнім листівку ОУН, яка була адресована латвійцям, литовцям, естонцям. Як підкреслив історик, українські повстанці намагалися консолідувати спротив інших народів, об’єднати зусилля тих, хто навіть у 50-ті роки ХХ століття продовжував збройну боротьбу проти могутньої радянської тоталітарної системи.

"Лише зовсім недавно українці отримали змогу вивчати архівні матеріали, що стосуються нашого визвольного руху. Фактично всі вони були суворо засекречені. Імена та долі тих людей, котрі боролися за незалежність нашої держави, України, тільки відкриваються. Вивчення та належне вшанування їх пам’яті є важливим завданням українців, запорукою збереження країни в майбутньому”, – зазначив під час відкриття Олександр Кушнір.

Виставка експонуватиметься в Ризі протягом місяця. Наступною країною, де відбудеться її презентація, стане Угорщина.

Фотовиставка "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених” спільний проект Служби безпеки України та Центру досліджень визвольного руху. В експозиції представлено більше півтисячі фотографій, документи з радянських та німецьких архівних джерел, внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії. Експозиція демонструвалася в усіх регіонах країни, її відвідали понад шістдесят тисяч осіб. Виставка вже побувала в Литві, Естонії, Греції.

Прес-центр СБ Укарїни


: 622 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Лютий 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz