Офіційні сайти відомств
» 2012 » Березень » 23 » Причини масових порушень прав військових пенсіонерів обговорили у Львівській обласній раді за ініціативи Львівської ОО СОУ
15:27
Причини масових порушень прав військових пенсіонерів обговорили у Львівській обласній раді за ініціативи Львівської ОО СОУ
22 березня у Львівській облраді відбувся круглий стіл на тему: «Основні причини масових порушень в Україні конституційного права військових пенсіонерів на перерахунок раніше призначених пенсій за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби». Львівська обласна організація Спілки офіцерів України ініціювала проведення цього Круглого столу та виклала свою позицію щодо зазначеної проблеми у своїй Заяві щодо порушення прав військових пенсіонерів.
В роботі круглого столу взяли участь заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, заступник начальника управління з питань соціально-культурної діяльності Львівської обласної ради Андрій Холявка, представники Спілки офіцерів України, Громадського інституту стратегічних досліджень і впровадження перспективних програм "Перспектива”, Української спілки ветеранів Афганістану, Комітету ветеранів Збройних сил України, Товариства українських офіцерів, Західного оперативного командування, Західного регіонального центру перепідготовки та адаптації військовослужбовців, представники головного управління пенсійного фонду у Львівській області, відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Львівської області, військової прокуратури Львівського гарнізону, державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області.
Голова ЛОО Спілки офіцерів України, член Центрального Проводу полковник Петро Костюк зазначив, що пенсіонери не вимагають збільшення пенсій, лише їх перерахунку відповідно до чинного в Україні законодавства. «На сьогодні, відбулось збільшення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань шляхом збільшення розміру премії до 90 (110) % посадового окладу. У зв’язку зі збільшенням розміру премії настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, але військовим пенсіонерам не здійснили перерахунок пенсій. На практиці вони змушені добиватися свого законного права в судах. На превеликий жаль, і це не завжди вдається», – сказав Петро Костюк.
Також він наголосив на тому,що такі дії чи бездіяльність влади працює не на утведження престижу української армії та збільшення поваги до військових. А як реагують на таке ставлення до військових пенсіонерів держави молоді люди, що мають бажання стати до лав ЗС, або сьогоднішні лейтенанти (велика частина з них – діти цих військових пенсіонерів), бачачи таке ставлення до ветеранів ЗС України? Це аж ніяк не сприяє військово-патріотичному вихованню молоді. На сьогоднішній день поряд з діючими ЗС сформувалась армія військових пенсіонерів. У випадку реальної загрози військові пенсіонери – офіцери запасу стануть на захист України, відповідно до свого призначення.То хіба це справедливе ставлення до тих, хто захищав і буде при потребі захищати державу і в тому числі тих, хто по відношенню до них веде себе нечесно та порушує чинне законодавство?
В країнах НАТО прийнято військові пенсії і оборонний бюджет складати і відносити до затрат на оборону, до оборонних витрат. Львівська обласна організація Спілки офіцерів України виступає проти порушення прав військових пенсіонерів та наполягає на перерахуванні пенсій особам, звільненим з військової служби та деяких інших осіб (представників інших силових відомств), у зв’язку зі збільшенням розміру премії. Учасникам круглого столу було запропоновано підтримати заяву ЛОО СОУ з цього приводу.
Заступник голови обласної ради Валерій П’ятак в свою чергу зазначив, що існує нормативна база, яка врегульовує ці питання, але чомусь вона не працює.
Результатом роботи круглого столу стало звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра України, народних депутатів України, депутатів Львівської обласної ради та керівників інших державних органів з пропозиціями щодо припинення масових порушень прав військових пенсіонерів на перерахунок пенсій.

За офіційною інформацією Львівської обласної організації СОУ

Прес-служба СОУ


Текст Заяви Львівської ОО СОУ


  


На фото учасники круглого столу під час обговорення.
Автор фото - А.Рой

: 477 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz