Офіційні сайти відомств
» 2011 » Березень » 21 » "Ідею створити надпартійний парламент уперше озвучив письменник Іван Багряний, - донька керівника УГВР Наталія Кирилівна Осьмак.
10:36
"Ідею створити надпартійний парламент уперше озвучив письменник Іван Багряний, - донька керівника УГВР Наталія Кирилівна Осьмак.
Спадщина УГВР і доля її президента
Яскравий штрих до боротьби УГВР - життя і смерть її першого президента Кирила Осьмака. Заарештований у 1944-ому, він три роки тримався на тортурах, доки радянські спецслужби дізналися, хто він такий.
Решту життя виходець із Полтавщини провів у Владімірському централі - він не пішов на жодну співпрацю з владою, яку вважав окупаційною, не написав жодного "покаянного" листа.
Натомість ось що він написав своїй доньці в останньому листі: "Кохана, найдорожча моя донечко Наталочко! Прощаючись з цим світом, бажаю Тобі завоювати на ньому тверде місце і можливість героїчних та зухвалих кроків у Твоїй діяльності. Твій увесь татусь. 3 лютого 1960 р."
Разом зі смертю Осьмака в 1960 році історія лісового парламенту, який керував боротьбою УПА, була остаточно завершена.
В еміграції залишилися члени ЗП УГВР, та вони не претендували на історичний спадок. Утворивши Середовище УГВР з метою поширення інформації про діяльність Ради, вони разом із "двійкарями" з ОУН (з) стали одним з найбільш інтелектуально потужних структур діаспори.
Видавництво "Пролог", часопис "Сучасність", підтримка руху дисидентського руху в СРСР у 1960-70-ті - спадщина УГВРівців-емігрантів, але то вже інша історія.

Павло Солодько
Фрагмент статті "УГВР: підпільний уряд і парламент, який керував УПА"Кирило Осьмак, президент УГВР. Народився в Шишаках на Полтавщині в 1890 році, помер у 1960 році у Владімірі (Росія). Фото надано Наталією Осьмак


Могила Кирила Осьмака на Байковому кладовищі у Києві

"Ідею створити надпартійний парламент уперше озвучив письменник Іван Багряний, - сказала "Історичній првді" донька керівника УГВР Наталія Кирилівна Осьмак. - І зараз мене обурює, коли річницю УГВР святкують під партійним червоно-чорним, а не державним жовто-синім прапором".

Читати повністю статтю Павла Солодька "УГВР: підпільний уряд і парламент, який керував УПА"

Джерело http://www.istpravda.com.ua/

: 675 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапуНОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz