Офіційні сайти відомств
» 2011 » Березень » 5 » Думаймо…
19:30
Думаймо…
З 24 по 27 лютого поточного року в Росії перебувала делегація Міністерства оборони України, яку очолював Михайло Єжель. Разом із російським колегою Анатолієм Сердюковим український міністр оборони відвідав, зокрема, Камчатку, де свого часу відслужив десять літ.
"Украинский десант на Тихом океане. Киев изучает опыт реформирования Российской армии и укрепляет военные связи с Москвой", – саме під таким заголовком 1 березня 2011 "Независимая газета" отримала звіт, точніше, звіт Віктора Літовкіна про перебування очільника МО України на далекій Камчатці.
"Київ вивчає досвід реформування російської армії", – стверджує журналіст. Помовчимо. Подумаймо.
Чи переглядав хтось з членів української делегації неймовірно популярний в сьогоднішньому Китаї музичний кліп "До російського народу" у виконанні вокально-інструментального ансамблю"Китайські товариші"? Для тих, хто ще не розуміє китайської, кліп супроводжує переклад:

О великий, але нечисленний північний сусіде...
Землі твої родючі і просторі...

Надра повні нафтою, газом, вугіллям і золотом...
Але твоя армія слабка...

Твої діти нещасні...
Культура твоя низька і не розвивається...

Твої міста і села порожні...
Через твою природну дурість...

Твоє населення повільно вимирає...
Твої діти голодні і неосвічені...

Як ти можеш спокійно дивитися на усе це...
Чому життя таке несправедливе...
У вас є все і ви не знаєте, що з цим робити...
А нам треба лише мале, але цього у нас немає...

Мій великий, але нечисленний Північний сусіде...
Настала Велика година...
Розділити з китайськими товаришами...
Природні блага, дані тобі згори...
Адже ти не хочеш, щоб ми прийшли з мечем...
Подумай про своїх дітей...
Адже ти ж не хочеш для них війни...

Химерний кліп. Химерна пісня. І зовсім не химерне питання: з якого добра-дива "Київ вивчає досвід реформування російської армії".
Тим паче, що "той же Сердюков заявляв, що російський ВПК втратив можливості виробляти високотехнологічну продукцію для потреб ЗС Росії. І зараз вони викладають десятки мільярдів нафтодолярів на закупівлю високотехнологічної, у тому числі й бойової, техніки в країнах Заходу.
Перш за все у НАТО: французьких вертольотоносців, італійських бронемашин та авіоніки, засобів зв’язку, ізраїльських безпілотників, американських "Боїнгів", вогнепальної зброї, вибухівки, електроніки, ракет, систем управління вогнем, космічних систем та, навіть європейських електронних наручників.
А куди ж дівати свій непотріб – застарілу продукцію російського ВПК?” – запитував в одному з інтерв’ю Петро Процик, генерал-лейтенант запасу, заступник Начальника Генерального Штабу ЗС України у 1997-2002 роках.
Про це саме, до речі, йшлося в моїй статті "Чи знають у Росії більше за нас, або Чи спроможна Росія бути технологічним донором для України?": "Країна, яка не спроможна виготовити сучасний ноутбук чи сучасний автомобіль, не здатна модернізувати власними силами й власне військо".
Заступник міністра оборони РФ з озброєння Владімір Поповкін змушений констатувати, що для сучасної Росії імпорт озброєння став фатально неминучим. "І закуповувати бойові машини та різноманітне високотехнологічне обладнання ми будемо не у стратегічних союзників, яких у нас просто немає, якщо не вважати Республіку Білорусь, а в тих, хто продасть.
Технічний парк підприємств ОПК переважно безнадійно застарів. Прославлені колись заводи просто фізично не можуть випускати бойову техніку справді нових поколінь".
Міноборони РФ закрило роботи по створенню танка Т-95. Не буде в держзамовленні й БМД-4 – найімовірніше, його замінять італійські бронеавтомобілі IVECO.
У 2008 році російські військовики були змушені закупити в компанії Israel Aerospace Industries 12 безпілотних літальних апаратів. Наразі ФСБ веде переговори з ізраїльською компанією Aeronautics Defense Systems про придбання нової партії БПЛА.
Найскандальніше імпортне замовлення Росії – французький вертольотоносець "Містраль". Тут ідеться й про придбання найсучасніших кораблебудівних технологій, оскільки Росія їх не має.
То чи може нинішня Росія розбудовувати в Україні модерні, світового рівня підприємства й галузі, постачати найсучасніші нанотехнології, надпотужні комп'ютери тощо? Або хоча б ефективно модернізувати вже наявні виробництва?
Навіщо, питається, Києву вивчати досвід реформування російської армії? Думаймо і робімо висновки. Правильні.

Олег Романчук, шеф-редактор журналу "Універсум", для УП


: 694 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz