Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » 20 РОКІВ ЗС УКРАЇНИ » статті

Володимир МУЛЯВА: «В основі має бути особистість… і зброя нового покоління»
Вітаю всіх військових і цивільних, усіх громадян України та все патріотичне українство світу з 20–ю річницею Збройних Сил України! Зичу всім крицевого козацького здоров’я, щастя і щонайкращих гараздів, щоб завжди був успіх у навчанні та діяльності на добро і благо України, українського народу…, а в даному разі, необхідно акцентувати — і Збройних Сил України. Смисловий наголос роблю на словах «навчанні та діяльності», позаяк переконаний, що людина від народження і до останнього подиху та удару серця повинна навчатися і діяти.

Неточно говорити про заснування теперішніх Збройних Сил України, а швидше слід мовити про трансформування, реформування, хотілось би — творення або хоча б перебудову військових з’єднань, усіх військових формувань, які залишилися в Україні після розпаду СРСР — перебудову в українську армію.

А можливості такої перебудови і творення були!!!

Зброї і майна Україні дісталося стільки, що при чесному, справедливому і вмілому господарюванні, керівництві, управлінні з них можна було, по-перше, витворити достатньо потужні збройні сили; розв’язати всі соціальні проблеми, в тому числі — квартирні; по-друге, від продажу зайвого майна та озброєння — виручити кошти, необхідні для творення модерних Збройних Сил України рівня новітніх військових сил XXI століття.

Армії можна і необхідно було взяти найкраще з технічних знань, навиків і вмінь володіння наявною тоді зброєю і технікою, оновити і осучаснити методику, тактику та оперативну майстерність, військове мистецтво, використавши і світовий досвід передових держав.

Усе це, а особливо виробництво зброї нового покоління, вимагало і потребує сьогодні іще більшого, адекватного фінансування. Державне керівництво ( і Верховний Головнокомандувач, і Верховна Рада, Уряд) та й увесь український народ мають усвідомити це, в тому числі мільярдери, явні і тіньові…

У процесі оновлення, в основі модерної української армії XXI століття має бути цілісна людина з усією повнотою її соціальних, психологічних та духовних складових, — високорозвинена особистість. Кожен військовик повинен свідомо самовдосконалюватись професійно, інтелектуально, духовно, формувати вміння міжособового спілкування і взаємин від Міністра до рядового. Для цього організувалися і відпрацьовувалися спеціальні рольові тренінги. Це лише один аспект створюваної Соціально-Психологічної Служби в Збройних Силах України, про яку варто говорити глибше і окремо.

Всі види Збройних Сил потребують уваги і піклування, але, в першу чергу, — це Повітряні Сили (і авіація, і протиповітряна оборона), військова розвідка, системи управління і зв’язку, а також військові організми, здатні проводити психологічні операції та здійснювати психологічну оборону. На часі створення космічних військ, аби убезпечити себе від нападу з цього напрямку.

Звичайно, шкода і боляче за знищені аеродроми, покинуті і зруйновані військові містечка, ліквідовані шпиталі, будинки офіцерів, центри відпочинку і дозвілля військових навіть там, де немає військ, позаяк там є ветерани Збройних Сил, бо турбота про ветеранів є складовою престижу військової служби. Про це мовиться ще раз тому, що подальша розбудова Збройних Сил невідкладно вимагає підняття престижу і конкурентноспроможності військової служби на ринку праці і діяльності, чіткої та гарантованої системи курортного лікування і оздоровлення військових.

На сьогодні позитивним є саме існування Збройних Сил України, а також участь їхніх підрозділів у миротворчих операціях і місіях. Безперечно, вона створює позитивний імідж і Збройних Сил України і держави Україна.

І ліквідація негативів, і розгортання існуючого потенціалу, і розбудова нового і новітнього потребують політичної волі, державного бачення і патріотизму. Потрібно відпрацювати законодавчу базу, провести справді глибоку інвентаризацію матеріальних засобів та евентуальних загроз, все забезпечити фінансово і насправді надати можливість професійним військовим будувати Збройні Сили України.

За будь-яких негараздів, як кажуть українці, не падаймо на спину і не соваймо ногами. Тож будьмо, у ділодіянні перебудьмо і здобудьмо!!!

Володимир Мулява Начальник Соціально-психологічної служби Збройних Сил України — начальник Соціально-психологічного управління Міністерства оборони України з 1991 до 1993 року


ВУ
Категорія: статті | Додав: PORTAL_SOU (29.12.2011)
Переглядів: 885 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz