Офіційні сайти відомств
» 2011 » Червень » 20 » ЗАЯВА СОУ за результатами круглого столу "70 років від початку війни... український рахунок»
19:42
ЗАЯВА СОУ за результатами круглого столу "70 років від початку війни... український рахунок»
ЗАЯВА
Всеукраїнської громадської організації Спілки офіцерів України За результатами круглого столу на тему «70 років від початку війни нацистської Німеччини проти Радянського Союзу: уроки історії та український рахунок», проведеного 18 червня 2011 року у м. Києві. 

Ми, члени Виконавчого комітету Спілки офіцерів України – учасники круглого столу на тему: «70 років від початку війни нацистської Німеччини проти Радянського Союзу: уроки історії та український рахунок», проведеного з ініціативи Всеукраїнської громадської організації Спілка Офіцерів України за участі представників інших громадських організацій, політичних партій, наукових установ, в результаті обговорення проблем характеру початкового періоду війни, розгляду подій, які відбувалися на українській території, з акцентом на проблеми української складової війни, відповідно до сучасних найновіших досліджень і поглядів дійшли наступних висновків щодо причин початку війни між Німеччини та Радянським Союзом: Друга світова – війна Німеччини і її сателітів та антигітлерівської коаліції держав – відбувалася у часових рамках:1 вересня 1939 року – 2 вересня 1945 року.
Для українського народу Друга світова війна розпочалася ще раніше, а саме 15 березня 1939 року, коли союзник Гітлера – Угорщина потопила в крові незалежну Карпатську Україну.
1 вересня 1939 року, у відповідності до змови Сталіна з Гітлером (пактом Молотова-Рибентропа від 23 серпня 1939 р.) Німеччина напала на Польщу. Це, по-суті, був спільний акт агресії Німеччини та СРСР. Пакт про ненапад, і особливо таємний протокол до нього, був актом свавільного поділу Європи на «сфери інтересів» та розв’язав руки для агресій з боку СРСР і Німеччини проти низки країн і для розв’язання Другої світової війни. Близько 200 тисяч українців у складі польського війська вступили в двобій з німецькою армією. Зі вступом у війну на виконання союзницьких зобов’язань з Польщею Великобританії і Франції війна набрала характеру світової.
Відповідно до пакту про ненапад 17 вересня 1939 року, без оголошення війни, порушивши польсько-радянський договір про ненапад, Червона армія напала на територію Польщі. В результаті 12-денних боїв радянські війська вийшли на лінію Західного Бугу і Сяну, здійснивши відверту анексію Західної Волині і Східної Галичини.
Для скріплення військової дружби Червоної армії та вермахту 22 вересня на честь успішної перемоги над Польщею було проведено спільні військові паради радянських і німецьких військ у Брест-Литовську, Гродно, Пінську, Перемишлі та інших містах. Поділивши Польщу, СРСР і Німеччина 28 вересня 1939 року у Москві підписали новий договір про Дружбу і кордон між Німеччиною та СРСР.
Замість об’єднання зусиль міжнародної спільноти проти загрози німецького нацизму, радянське керівництво співпрацею з Німеччиною стимулювало і підтримало агресивні плани Гітлера.
Складовою частиною і продовженням Другої світової була німецько-радянська війна, що отримала назву Велика Вітчизняна війна (22 червня 1941 – 8 травня 1945) – війна між недавніми союзниками Німеччиною і СРСР, вірніше між німецьким націонал-соціалізмом та радянським соціалізмом – найбільш злочинними на той час політичними режимами в Європі, та з рештою і у світі.
Отже, нацистська Німеччина і радянський комуністичний режим на чолі зі Сталіним, засліплені планами світового панування, спільно розв’язали війну і є відповідальними за цей злочин перед людством. Важливим чинником розв’язання війни стало українське питання, яке активно використовувалося в своїх цілях, як Німеччиною так і Радянським Союзом. Український народ в умовах де-факто бездержавного існування, не маючи власних цілей, у війні і не будучи з точки зору міжнародного права суб’єктом міжнародних відносин, а відповідно і суб’єктом війни, став інструментом, заручником, розмінною картою геополітичного переділу і кривавого протистояння, розв’язаного у Європі двома імперськими диктаторськими режимами.
Формальна державність у формі УРСР жодним чином не вплинула на віртуальність її статусу, як воюючої сторони. Її населення брало участь у війні лише, як окреме адміністративно-територіальне утворення Радянського Союзу і як частина радянської етносоціальної спільноти.
Війна перетворила Україну на гігантське поле битви між найпотужнішими арміями тогочасного світу, на об’єкт колосального економічного грабунку й геноциду з боку окупантів, на місце розгортання безкомпромісного руху опору обом тоталітарним режимам. Трагізм ситуації поглиблювався ще й тим, що українці зі зброєю в руках опинилися по різні сторони фронту, в арміях воюючих сторін, а частина наших співвітчизників у лавах Української повстанської армії виборювала незалежність України як від Німеччини так і від СРСР. В результаті, прямі людські втрати України від Другої світової війни становлять у 8-10 млн., а демографічні- в 10-13 млн. осіб.
Окрім цього, 1 липня 2009 року Парламентська асамблея ОБСЄ виступила із резолюцією «Возз’єднання розділеної Європи», в якій прирівняла сталінізм до нацизму та закликала до засудження тоталітарних режимів на міжнародному рівні.
Автори резолюції зазначили, що в XX столітті європейські країни постраждали від двох тоталітарних режимів, які несли з собою геноцид і злочини проти людства, – нацистського і сталінського.
Для засудження тоталітаризму ОБСЄ запропонували встановити загальноєвропейський День пам`яті жертв сталінізму і нацизму, який відзначатимуть щороку 23 серпня, в день підписання Московського пакту в 1939 році. Цим актом, також відомим в історії як пакт Молотова-Ріббентропа, СРCР і Німеччина поділили Європу і розв’язали Другу світову війну
Отже, для українців як етнічної спільноти за тогочасних умов окупації українських земель так і для сучасної України, визначення війни – Велика Вітчизняна – є ненауковим, невідповідним ні її суті, ні історичним реаліям – в цьому є історична правда.

За дорученням

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ

ГОЛОВА СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ІІ СКЛИКАННЯ
ПОЛКОВНИК В.БІЛОУС

Прес-служба СОУ


: 1100 | : PORTAL_SOU | : 4.0/4
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz