Офіційні сайти відомств
» 2012 » Червень » 18 » Вони першими в Україні порушили питання щодо юридичного оформлення процесу відродження національного флоту в Україні.
12:53
Вони першими в Україні порушили питання щодо юридичного оформлення процесу відродження національного флоту в Україні.
"Офіцери й мічмани — члени Севастопольського відділення Спілки офіцерів України в 1992 році першими в Україні порушили питання щодо юридичного оформлення процесу відродження національного флоту в Україні і першими приступили до його розбудови.
Саме наполегливість севастопольських спілчан привела до виходу у світ 5 квітня Указу Президента України "Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, згідно з яким було розпочато створення Військово-Морських Сил України, а члени організації Спілки офіцерів України (СОУ) склали основу і фундамент організаційної групи першого командувача ВМС України контр-адмірала Бориса Кожина.

Незважаючи на політичну й організаційну протидію, процес відродження національного флоту досить швидко набув незворотного характеру, а Севастопольське відділення Спілки офіцерів України стало тим ядром, навколо якого об’єдналися патріотично налаштовані офіцери й мічмани зі всіх флотів колишнього Радянського Союзу. Це дало змогу в досить короткий термін сформувати основні складові сил флоту, добудувати й вивести кораблі в море та сформувати перші військові частини родів військ флоту.
Зараз багато хто з членів організаційної групи згадують ті складні часи, коли засновувалися Військово-Морські Сили України. Поглянемо на це крізь призму минулих літ. Оцінюючи внесок офіцерів організаційної групи, тих, хто прийшли в перші роки розбудови національного флоту, можна впевнено сказати, що вони на власному ентузіазмі створили те, що потім назвали видом Збройних Сил. Зараз не можна казати, що щось робилося неправильно. Те, що зроблено, те зроблено. Тоді один крок вперед — одна реальна справа варта була сотні різноманітних гарних програм. Військові моряки показали президенту та керівництву держави, що не може бути Чорноморський флот флотом двох держав. Він, навіть знаходячись під керівництвом двох президентів, залишиться російським. Тож, потрібно було вирішувати цю проблему..."

Спогади , голови Севастопольського відділення Спілки офіцерів України (1991—1992 рр.),
члена організаційної групи ВМС України, капітана 2 рангу запасу Олександра ПЛЯШЕЧНИКОВА
повністю читати тут.


: 519 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz