Офіційні сайти відомств
» 2013 » Січень » 15 » В Інтернеті виявлено шпигунську мережу, яка має російсько-німецьке обличчя. Україна серед вражених.
00:03
В Інтернеті виявлено шпигунську мережу, яка має російсько-німецьке обличчя. Україна серед вражених.
Антивірусна "Лабораторія Касперського" виявила міжнародну мережу під кодовою назвою "Red October" ("Червоний жовтень"), використовувану для кібершпіонажу. Перша частина "дослідження операції 'Red October'" опублікована на сайті лабораторії 14 січня. Анонсована також друга частина, "містить детальний технічний аналіз всіх відомих модулів", яка має вийти протягом декількох днів.

Експерти виявили, що протягом останніх п'яти років (починаючи з 2007 року) в різних країнах світу хакери здійснили серію атак проти дипломатичних відомств, державних структур і науково-дослідних організацій.

У подібні організації вірус впроваджувався через конкретного користувача за допомогою фішингової пошти. Троян використовував вразливості, наявні, наприклад, в Microsoft Office і продуктах Adobe. Атаки ретельно готувалися і в кожному конкретному випадку модуль вірусу допрацьовувався вручну з урахуванням специфіки користувача, через якого здійснювалося зараження.

Зловмисникам, за даними експертів, вдалося здійснити десятки успішних атак, викрасти терабайти даних і при цьому залишитися фактично непоміченими більшістю жертв. Вірус, який має не менше 30 різних модулів, отримав від "Лабораторії Касперського" умовне позначення Backdoor.Win32.Sputnik. Він викрадає документи з різними розширеннями - від простого txt до acid - це розширення належить секретному програмному забезпеченню для шифрування "Acid Cryptofiler", яке використовується в структурах Євросоюзу і НАТО.

"Інформація, вкрадена атакуючими, очевидно є вкрай конфіденційною і включає в себе, зокрема, різні геополітичні дані, які можуть бути використані на державному рівні", - наголошується в звіті.

Експерти відзначають, що деякі модулі містять "забавні" помилки, які вказують на російськомовних розробників шкідливої ​​програми. Зокрема в скриптах використані слова "PROGA" і "zakladka", які, очевидно, є транслітерацією російських слів. Для управління атаками використовувалося більше 60 доменних імен, прикріплених до IP-адресами в Німеччині та Росії. Найбільше число заражень припадає на Росію, країни колишнього СРСР та азіатські країни.

Експерти "Лабораторії Касперського" відзначають, що продовжують дослідження операції "Red October" спільно з Computer Emergency Response Teams (CERT) з різних країн, у тому числі США, Румунії і Білорусії.

Лента РУ

Як повідомляє http://www.securelist.com/ [далі пряма мова у перекладі порталу]

"Протягом останніх місяців ми нарахували кілька сот випадків зараження в світі - всі вони в найкращих місцях, таких як урядові мережі і дипломатичні установи. Інфекції, що ми визначили розподілені в основному в Східній Європі, але є також повідомлення, що надходять з Північної Америки і Західної Європи, такі як Швейцарія або Люксембург.

Грунтуючись на нашому Kaspersky Security Network (KSN), ось список найбільш інфікованих країн (тільки тих, де більш ніж 5 постраждалих):

Країна / Інфекції

РОСІЯ ФЕДЕРАЦІЇ/ 35
КАЗАХСТАН/ 21
Азербайджан/ 15
Бельгія/ 15
Індія /14
Афганістан/ 10
Вірменія /10
Іран, Ісламська Республіка/ 7
Туркменістан/ 7
УКРАЇНА /6
Сполучені Штати/ 6
В'ЄТНАМ/ 6
Білорусь/ 5
Греція/ 5
Італія/ 5
Марокко/ 5
Пакистан/ 5
Швейцарія /5
Уганда/ 5
Об'єднані Арабські Емірати/ 5

Джерело: The "Red October" Campaign - An Advanced Cyber Espionage Network Targeting Diplomatic and Government Agencies
(Орієнтація дипломатичних та урядових установ)

: 535 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz