Офіційні сайти відомств
» 2013 » Вересень » 17 » Відбулася презентація книги Тараса Чухліба «Відень 1683: Україна-Русь у битві за “золоте яблуко” Європи».
19:44
Відбулася презентація книги Тараса Чухліба «Відень 1683: Україна-Русь у битві за “золоте яблуко” Європи».
11 вересня в книгарні «Є» відбулася презентація книги Тараса Чухліба «Відень 1683: Україна-Русь у битві за "золоте яблуко” Європи». За участі автора, директора Науково-дослідного інституту козацтва Тараса Чухліба. 
У книзі висвітлюються причини, хід і наслідки Віденської відсічі, одного з найбільших військово-політичних конфліктів ранньомодерної історії світу.У битві з турками за тогочасну політичну столицю Європи 12 вересня 1683 року українські козаки, шляхтичі, священики, міщани й селяни з України-Русі (Львівщини, Белзчини, Холмщини, Підляшшя, Тернопілля, Волині, Поділля та Київщини) складали 2/3 війська на чолі з королем Речі Посполитої Яном III Собеським та допомогли об’єднаним військам Австрії, Німеччини й Польщі здобути історичну перемогу. 
Воєнні й політичні події автор подає на широкому тлі боротьби Риму, Варшави, Відня, Москви та Венеції зі Стамбулом за право домінування в Центрально-Східній Європі. У додатках міститься оригінальний документальний і факсимільний матеріал. 


 

 

 

 

 

 
 

Джерело: ЛітАкцент

У Львівському історичному музею відбулося відкриття виставки «Від Хотина до Відня», підготовленої до 330-річчя знаменитої Віденської битви. Львів’яни та гості міста отримали прекрасний подарунок - можливість на унікальних музейних предметах ознайомитись із важливими подіями європейської історії. 
Перша частина виставки розповідає про битву під Хотином, яка відбулась у 1621р. 
Хотинська війна 1620—1621 років — війна султанської Туреччини проти Польщі, яка завершилася 4-тижневою битвою об'єднаних сил українського козацького і польського шляхетського військ проти 100-тисячної турецької армії під Хотином(звідси її назва) і поразкою турків. Головна заслуга в перемозі належала українським козакам, яких очолював П.Сагайдачний. 
На цій частині виставки представлено схеми та карти бойових дій, гравюри що висвітлюють хід війни, художні та графічні зображення тогочасної зброї, портрети полководців, польські та козацькі штандарти, багато цікавого документального матеріалу. 
Експонати другої частини виставки розповідають про облогу Відня у 1683р., яка була останньою спробою Османської імперії продовжити експансію в Європу. 
Тут вперше представлено художнє панно Мельхіора Відмара «Зустріч Яна ІІІ Собєського з Леопольдом І Габсбургом після перемоги під Віднем» написане через 20 років після Віденської баталії.Своєю розкішшю та унікальністю вражають трофеї, які були взяті внаслідок перемоги. Особливо цікавою є колекція кінської збруї учасників битви, оздоблена сріблом, прикрашена коштовним камінням, вишуканою технікою виконання.Справжнє захоплення викликає один з найцінніших експонатів виставки-турецький намет ХVII ст., величезний за розміром, ручної роботи з оригінальним орнаментом і багатою колористикою. Поруч-комплекс оригінальних експонатів, присвячений українському козацтву: художній портрет козак Мамая,музичний інструмент тулумбас, козацькі люльки, тощо. 

 

 

 


Львівська обласна організація Спілка офіцерів України
Фоторепортаж Андрія Роя


: 907 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz