Офіційні сайти відомств
» 2013 » Вересень » 11 » В СЕВАСТОПОЛІ РОЗПОЧАТО ЗЙОМКИ ФІЛЬМУ «МОРСЬКИМИ ДОРОГАМИ ТАРАСА»
18:43
В СЕВАСТОПОЛІ РОЗПОЧАТО ЗЙОМКИ ФІЛЬМУ «МОРСЬКИМИ ДОРОГАМИ ТАРАСА»

24 серпня, на День незалежності України, заступник голови Севастопольської організації Спілки офіцерів України капітан 2 рангу Тимур БАРОТОВ оголосив про початок роботи над зйомками фільму про участь Тараса Шевченка у морських походах по Аральському морю. Поштовхом  до написання сценарію фільму стала книга військово-історичного дослідника, капітана 1 рангу Мирослава МАМЧАКА "Тарас Шевченко і флот”. За традицією, знімальна група у той день на щастя розбила тарілку біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Севастополі. Документальна картина присвячується 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря.

 

     

 

Цю ідею підтримала Севастопольська організація Спілки офіцерів України. В липні на засіданні виконавчого комітету організації було прийнято рішення про створення документально-історичної стрічки до 200-х річчя з Дня народження Тараса Шевченка. Відповідальним за організацію та виконання заходу призначено автора ініціативи, заступника голови Севастопольської організації Спілки офіцерів України капітана 2 рангу Тимура БАРОТОВА.

 

     

 

Морська служба протягом двох років на військовій шхуні Аральської описової експедиції капітан-лейтенанта Олексія Бутакова є найменш дослідженою в біографії Тараса Шевченка. Фільм, що створюється, має заповнити цю прогалину в його біографії.

Автор сценарію та режисер майбутнього фільму – колишній телерадіожурналіст Військово-морських Сил Збройних Сил України, капітан 2 рангу запасу Тимур БАРОТОВ розповів, що робота над створенням фільму почалася наприкінці 2011 року, після завершення основних зйомок фільму "Українська революція”. Під час першого етапу готувалося рішення щодо формату фільму: художній чи документальний? Враховуючи відсутність перспективи фінансування зйомок повнометражного фільму на зазначену тему, а також складність реалізації проекту, було прийнято рішення опрацювати версію документального фільму з реконструкцією деяких історичних епізодів.

 

     


Загальна концепція склалася у вересні 2012 року.  Під час підготовчого періоду до роботи над фільмом було залучено 14 осіб, серед яких автори ідеї Тимур БАРОТОВ і Володимир ПРАВОСУДОВ, за допомогою яких став можливий перехід до другого етапу – зйомкам. Планується завершити зйомки фільму восени 2013 року, а монтаж до кінця року.

Основні зйомки проходитимуть у Севастополі, а також у Санкт-Петербурзі. Деякі сцени фільму будуть зніматися у Військово-морському музеї (Михайлівська батарея), плануються зйомки і в Казахстані. Фільм буде розкривати маловідомі факти з військової служби Тараса Шевченка під час морської описової експедиції Олексія Івановича Бутакова в Аральському морі (1848-1849). Підсумком цієї експедиції стала карта і лоція Аральського моря, яка відкрила Європі невідоме до того часу море. Під час служби у Аральській експедиції Тарас Шевченко написав третину поезій "Кобзаря” та створив чудові акварелі Аральських морських краєвидів.

Тимур БАРОТОВ є автором і режисером достатньо цікавого телефільму "Коли говорять тіні”, відзнятого у Севастополі на базі музейного комплексу "35 батарея”.

На головну роль затверджений Заслужений артист України, актор Віталій ТАГАНОВ. На екрани фільм вийде до 200-річного ювілею з дня народження Великого Кобзаря.

Також  до 200-річного ювілею вийде в світ репринт дуже рідкісного першого Київського видання «Кобзаря» 1889 р., викуплене на одному з книжкових аукціонів наприкінці 2012 року, перевидання якого, здійснить одне з поважних в Україні видавництв.

 

     

 

Слід наголосити, що видавати твори Шевченка у Києві було набагато важче, ніж у Петербурзі та Москві – після Валуєвського та Емського указів тут видання проходило через значно жорсткішу цензуру. Тому київські видавці довго боялися самостійно видавати Шевченків «Кобзар». Перше його видання здійснив у 1889 році Франц Йогансон. Через п’ять років, у 1894 році, він двічі перевидав «Кобзар» (перший наклад мав 2000 примірників, був надрукований на кращому папері і коштував 1р.50 коп., другий – накладом 4000 примірників.

 

До участі у проектах запрошуються всі небайдужі!

Пошта для пропозицій: shevchenko200@i.ua 

 

 

Мирослав МАМЧАК, 

капітан 1 рангу запасу, член Севастопольської організації "Спілки офіцерів України”, 05.09.2013 р., м. Севастополь
: 625 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz