Офіційні сайти відомств
» 2010 » Травень » 27 » В.Липинський вважав,- як що Хама переможемо, то Україні бути.
22:15
В.Липинський вважав,- як що Хама переможемо, то Україні бути.
На сайті "Радіо Свобода" у 2001 році було виставлено статтю з приводу 70 ліття з дня смерті видатного українського мислителя, послідовного патріота України В’ячеслава Липинського.

Хам і Яфет та перша десята роковина відродження України…
Прага, 16 липня 2001 – У цьому році минуло 70 літ з дня смерті видатного українського мислителя, послідовного патріота України В’ячеслава Липинського. Його ідея переходу зрусифікованої та сполонізованої української еліти початку століття на українські національні позиції шляхом розбудження і зміцнення почуття територіального патріотизму та солідарності між усіма громадянами України, незалежно від їх соціального статусу, віросповідання, етнічного походження і рівня національно культурної свідомості, має сьогодні неабияку актуальність. Але ми згадаємо сьогодні, насамперед, його працю «Хам і Яфет», присв’ячену першому десятиріччю відродження Української держави, порівнюючи оцінки Липинського понад 70-річної давності з сьогоденням.

«Десятиліття відродження Держави Української!..Чому ж її нема? Чому і ця спроба створити державу та стати нацією скінчилася руїною, як і всі попередні, в протязі тисячі літ», - питав В’чеслав Липинський у 1928 році. Сьогоднішня актуальність цього питання безумовна, бо лише у понеділок, кілька видань в Україні знову згадали про новий Союз Росії, Білорусі та українську преспективу і про наміри української правлячої еліти вже вкотре розіграти на наступних парламентських виборах російську політичну карту…Хамська позиція українських вождів, що образно походить від біблійного Ноєвого сина, на думку В’ячеслава Липинського означала «абсолютний брак любові до своєї громади, натомість любов тільки до себе, до свого «я». Повна відсутність творчої, Яфетової, синівської покори, натомість зарозумілість глупої пихи, що греблі рве і сама гине. Погорда до батька, коли він слабий, натомість рабство у чужого, коли він сильний – ось хамство, ось прикмета людей, що живуть на Українській Землі…», каже В’ячеслав Липинський, немов адресуючи це своїм сьогоднішнім нащадкам, котрі зустрічають, вже вдруге за останні сто років, десятиріччя унезалежнення України.

Бо, на думку ідеолога «хліборобської верстви», Києву варто брати приклад «з найближчих сусідів. Спільний Москві і нам… руйнуючий… хамський період кінчається там перемогою батька при помочі Яфета: відродженям вседержавної…влади. Так само….перемагає свого Хама Польща. Не кажучи вже про рицарську, в Яфетових традиціях виховану, Західну Європу. Не згадуючи теж Північної Америки. Бо, перемігши там бушуюче хамство, Яфетова сила Вашинґтона спиралася на вродженій солідарності… англо-сакського племені…Така солідарність, вродженою різними од природи Українцями бути не може, і її Українці іншими, нереспубліканськими методами мусять в собі щойно виховувати». З часу написання Липинським цих слів минуло вже 74 роки.

Український мислитель вважав, що «держава – це перш за все: Влада, Територія, Громадянство. А нація - єдність духовна – родиться від держави – єдності територіально-політичної – а не навпаки… Хамство ж українське від початку нашого історичного життя ставало впоперек цьому процесові». На думку Липинського «згірдлива насмішка над слабостю і наготою свого батька» і спекуляція його немічністю перед сильними сусідами - це головна ознака українського Хама. Він підкреслює, що і після смерті Богдана Хмельницького, і після Гетьманства 1918 року, переможці, обдерши Україну з Законности, Маєстатичности, Загальности, перерізали зараз же на другий день самі себе і щезли в рабстві. Чому так сталося? Тому, що не було на Україні своєї власної Яфетової Сили».

Український ідеолог «хліборобської верстви» підкреслює, що Яфет, брат Хама, бачив наготу і слабість батька не гірше, ніж Хам. Але чин Яфетовий був інший від чина Хамового. Яфет прибіг до батька, підніс його. Він всіма силами своїми став на поміч батькові. Чому? Бо у Яфеті у відношенню до батька заговорила любов і почуття спільності, в Хамі – злоба і почуття окремішності».

І на основі цього Липинський робить висновок, буде власна місцева Сила Яфетова здатна паралізувати Силу Хама – буде Україна; не буде її – не буде ніколи України.

___________________

Портал українських офіцерів-СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ вважає цю тему сьогодні дуже актуальною, тому ми даєм можливість відвідувачам сайту ознайомитися з цією працею видатного українського мислителя і поділитися своїми думками з цього приводу.: 715 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 1
0
1 Gidra   [Матеріал]
Ты смотри...как совпало..!
Интересно...И очень актуально.....


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz