Офіційні сайти відомств
» 2009 » Вересень » 19 » В Києві вперше відбувся показ фільму «НКВД - ГЕСТАПО: БРАТИ ПО КРОВІ»
17:24
В Києві вперше відбувся показ фільму «НКВД - ГЕСТАПО: БРАТИ ПО КРОВІ»
18 вересня в Центрі національного відродження (м.Київ) Українською Інформаційною Службою було організовано показ документального фільму білоруського режисера Володимира Самойлова «НКВД-Гестапо: брати по крові», випущеного білоруським каналом «БелСат».

Показ фільму проводився з нагоди 70-х роковин окупації західноукраїнських земель Радянським Союзом, що розпочалася 17 вересня 1939 року. Кінострічка, випущена у 2009 році, в Україні для широкого загалу демонструвалася вперше.

В основі фільму постали реальні історичні документи, що свідчать про співпрацю НКВД і Гестапо в різних сферах – зокрема щодо обміну в’язнями. СРСР відправляв у Німеччину антифашистів та євреїв, які там підлягали знищенню. Взамін нацисти видавали Москві людей, котрі до цього емігрували в Німеччину і виступали проти Радянського Союзу.

По закінченні показу присутні змогли поспілкуватися із керівником Центру досліджень документів визвольного руху Галузевого державного архіву СБУ, кандидатом історичних наук Олександром Іщуком, головним редактором газети „Шлях Перемоги”, істориком і публіцистом Віктором Рогом та керівником Української Інформаційної Служби Андрієм Левусом щодо актуальності тематики фільму в наш час.

Як зазначив О.Іщук, патріотичні організації й державні інституції, зокрема, Інститут Національної Пам’яті, СБУ та інші, будуть робити все можливе, аби доносити до суспільства подібні історичні факти, які до цього часу ретельно приховувалися.

Цю тезу підтримав і Віктор Рог, який сказав, що подібні фільми треба широко транслювати на українському телебаченні, аби якомога більше українців дізналися історичну правду, зокрема - про колабораціонізм сталінського СРСР з гітлерівською Німеччиною.

Керівник УІС Андрій Левус підкреслив, що значення кінострічки «НКВД-Гестапо: брати по крові» полягає в тому, що вона може стати адекватною відповіддю на інформаційні атаки, інспіровані Кремлем.

„Москва викидає мільйони доларів, аби провадити інформаційну війну проти України. На ці гроші знімаються українофобські фільми, відкриваються нові антиукраїнські інформаційні ресурси. Російська пропаганда у кінострічках, знятих на замовлення Кремля, вихваляє працівників радянських спецслужб, реабілітовує сталінізм.

На це, в світлі 70-ї річниці окупації західноукраїнських земель збоку СРСР, треба звернути особливу увагу і зробити все можливе, аби не допустити повторення історії. Для цього конче необхідно захистити вітчизняний інформаційний простір, а крім того, й самим наносити ефективні контр-удари”, - підсумував А. Левус. 

Додамо також, що показ відбувся за сприяння Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Українська Інформаційна Служба: 936 | : Петро_ЛИСЕНКО | : НКВД - ГЕСТАПО: БРАТИ ПО КРОВI | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz