Офіційні сайти відомств
» 2013 » Серпень » 17 » В День Війська Польського, думки, питання і побажання Голови СОУ.
23:27
В День Війська Польського, думки, питання і побажання Голови СОУ.
15 серпня щорічно – свято Польщі — День Війська Польського На головній площі Варшави проходить військовий парад. 
У серпні 1920 року, під час «польсько–більшовицької війни 1920р.» відбулася переможна Варшавська битва між Військом Польським і радянською Червоною Армією. Це був бій під Варшавою між військами Західного фронту окупаційної Червоної Армії під командуванням поляка–яничара М.Н.Тухачевського і Польськими військами фронтів: Середнього – під командуванням маршала Ю.Пілсудського і Північного – під командуванням генерала Ю.Галлера. 
Битва тривала з 13 по 16 серпня. В день Успіння, 15 серпня, коли Червона Армія, здавалося, ось–ось прорве оборону поляків, жителі Варшави скоїли релігійну ходу, волаючи до Богоматері і благаючи її врятувати Польщу від ворожої навали. І саме 15 серпня в ході бою стався перелом на користь Війська Польського. 
Розраховуючи на підтримку польського пролетаріату (згідно з документами В.І.Леніна), Червона Армія була сприйнята поляками як загарбницька і в результаті важких для обох сторін боїв була відкинута від Варшави. 
16 серпня 1920 Польські війська перейшли в наступ. 
Сьогодні в Польщі державний вихідний, і на головній площі Варшави проходить військовий парад. Звучать промови на мітингах, проходять концерти, покази кінофільмів, виставки. В ході свята знаходиться місце і народним гулянням, і подячним молебнам, театральних постановок і танців. Свято збігається за часом з релігійним святом Успіння пресвятої Богородиці. Вперше за весь повоєнний період історії країни свято відзначалося 15 серпня 1992р.за рішенням Сейму. Цього дня свято збройних сил відзначалося в довоєнній Польщі. 
Спілка офіцерів України вітає наших польських побратимів з їх професійним святом! 
А коли в Україні військові свята будуть призначатися не "від фонаря", а відповідно значних перемог українського війська і в першу чергу над найжорстокішим не лише для поляків, а і нашим ворогом - московитами?! 

Голова СОУ 
капітан І рангу Є.Лупаков.

: 663 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz