Офіційні сайти відомств
» 2009 » Жовтень » 8 » Україна налаштована на добросусідські партнерські відносини з Росією - Віктор Ющенко
19:19
Україна налаштована на добросусідські партнерські відносини з Росією - Віктор Ющенко

Президент України Віктор Ющенко наголошує, що готовий і надалі підтримувати конструктивний діалог із Росією та працювати на розбудову ефективних партнерських добросусідських відносини двох держав.

Про це він сказав під час прес-конференції у Криму, відповідаючи на запитання про налаштованість провести зустріч з президентом Росії Д.Медвєдєвим у Молдові.

«Це не моє бажання. Це мій обов’язок як Президента країни підтримувати добросусідський діалог з сусідніми країнами», - сказав Президент.

«Справа в іншому – чи нація, міжнародна практика приймає таку тональність у відносинах. Чи це не є приниження, чи не є такий режим спілкування ультиматумом для всієї нації. Чи ми говоримо про нові принципи організації наших взаємин, чи говоримо як імперія з колонією», - сказав Віктор Ющенко.

Звісно, зазначив він, як Президент України він не допустить такої тональності у розмові з Українською незалежною державою.

Як наголосив Президент України, сьогодні йдеться про необхідність розвивати відносини у діловому добросусідському режимі, який би не загрожував територіальній цілісності та єдності України. «Ми повинні керуватися нашими інтересами, а не нашими емоціями. Тому, з одного боку, гірко, що лідер держави може говорити по відношенню до сусіднього народу чи держави з такою неповагою, і я цього не дозволю. А з іншого боку, я завжди буду спілкуватися, тому що добре розумію: в Росії є десятки мільйонів людей, які дивляться на нормальні українсько-російські відносини, що наші взаємні інтереси набагато важливіші, ніж чиїсь емоції», - сказав Віктор Ющенко. Він також запевнив, що як Президент ніколи не дозволить собі образити неповагою народ будь-якої сусідньої держави.

Він висловив переконання, що в розбудові двосторонніх відносин необхідно керуватися принципами моралі та міжнародними зобов’язаннями, які, зокрема, встановлені Великим договором, у якому «чітко і ясно прописані параметри формування нашої політики взаємних відносин». «Ми їх дотримуємося і хотілося б це бачити з російської сторони», - сказав Віктор Ющенко. Він вкотре наголосив на важливості ефективної роботи Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням Президентів. «Нам потрібно якнайшвидше прийти до врегулювання всіх проблем кордону», - зокрема, зазначив він. «Немає проблем, які б сьогодні гальмували демаркацію кордонів між Україною і Росією по суходолу», - переконаний Віктор Ющенко. На його думку, затягування у проведенні демаркації, очевидно, має політичну мотивацію. Більш складним питанням у цьому контексті він назвав делімітацію морського кордону. «Але я заявляв і заявляю: Україна ніколи не відмовиться від острова Тузла. Це невід’ємна частина нашої території і ми будемо вимагати визнання цього», - сказав Віктор Ющенко.

Серед інших питань, що потребують врегулювання в українсько-російських відносинах, Президент назвав режим роботи кордонів, режим взаємних поїздок громадян та розвиток малого прикордонного руху, розбудову митних переходів, газову проблематику. На переконання Президента України, українська та російська сторони мають віднайти ефективний спосіб вирішення зазначених питань, у тому числі через механізм міжурядових консультацій в рамках згаданої комісії. «Зробити належну організацію переговорного процесу, перегорнути сторінку, зробити належні уроки і рухатися далі», - закликав Віктор Ющенко.

Секретаріат Президента України: 1456 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапуНОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz