Офіційні сайти відомств
» 2013 » Червень » 3 » У Львові відзначають 150-річчя з дня народження Петрушевича.(фоторепортаж ЛОО СОУ)
18:44
У Львові відзначають 150-річчя з дня народження Петрушевича.(фоторепортаж ЛОО СОУ)
3 червня 2013 року виповнилося 150 років від дня народження президента Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Євгена Петрушевича. 
Представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь 
у заходах з нагоди вшанування видатного громадсько-політичного діяча, що у м. Львові. 
У рамках заходів відбулося покладання квітів від представників обласної та міської влади, громадськості до каплиці, де похований Євген Петрушевич на Личаківському кладовищі, проведення екуменічної панахиди та віча. 
Також заплановано проведення урочистої церемонії спецпогашення художнього маркованого конверта «150 років від дня народження Євгена Петрушевича – громадського, політичного діяча, президента ЗУНР» в обласній державній адміністрації. 
Петрушевич Євген Омелянович народився 3 червня 1863 року в Буську на Львівщині у сім’ї священика. Навчався в гімназії і на юридичному факультеті Львівського університету. Доктор права. 
У 1907-1918 pp. – посол до австрійського парламенту, заступник голови Українського парламентського представництва. 3 1910 р. – депутат Галицького сейму. Під час Першої світової війни – член Головної Української Ради та Загальної Української Ради. Євген Петрушевич проголосив 19 жовтня 1918р. створення ЗУНР, 4 серпня 1919 р. він був обраний президентом Західноукраїнської Національної ради ЗУНР. Після проголошення 22 січня 1919 р. Акта Злуки УНР і ЗУНР Є. Петрушевич став членом Директорії УНР. У 1919 р. через політичні суперечності з С. Петлюрою він покинув Кам’янець-Подільський і виїхав до Відня. 
У серпні 1920 р. він очолив так званий Уряд диктатора в екзилі, головною метою якого стало відновлення політичної незалежності ЗУНР дипломатичними засобами. Після рішення Ради послів Антанти про передання Східної Галичини Польщі 15 березня 1923 р уряд Є. Петрушевича припинив свою діяльність. До кінця свого життя він перебував в еміграції в Берліні, де й помер у 1940 р. 
Перепохований 1 листопада 2002 року у Львові на Личаківському кладовищі. У м. Буську на Львівщині 1 листопада 2008 року відкрито перший монумент Президенту ЗУНР. У 2008 році Національний Банк України випустив монету на честь Євгена Петрушевича. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Львівська обласна організація СОУ.
Фоторепортаж Андрія Роя.

: 910 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz