Офіційні сайти відомств
» 2012 » Грудень » 28 » У Луврі продають альбом Пінзеля з мапою, на якій немає України – мистецтвознавець (ВІДЕО)
15:27
У Луврі продають альбом Пінзеля з мапою, на якій немає України – мистецтвознавець (ВІДЕО)

Київ – У Києві представили альбом із фотографіями робіт українського скульптора Івана Пінзеля, який творив у 18-му столітті. Робота над альбомом почалася ще за радянських часів. Але сьогодні, коли скульптури українського митця представили у славнозвісному Луврі в Парижі, поява такого альбому стала необхідністю. Адже попри те, що точне походження Пінзеля досі не відоме, українські мистецтвознавці вважають, що творчість скульптора належить саме українській культурі. 
Альбом «Таїна Пінзеля» видали спеціально до виставки скульптур митця у Луврі, що почалася в листопаді. До його створення авторів підштовхнув інший альбом робіт Пінзеля – французький, в якому навіть не було вказано, з якої країни походить художник, розповідає меценат Тарас Демкура, за сприяння якого з’явився альбом. 
«Він інформативний, але знаєте, що зачепило за живе? Альбом починається не з робіт Пінзеля, а з великої карти, на якій немає України. Тут є Польща і Росія. Цей альбом продається в книгарні у Луврі», – каже він. 
Історія появи Пінзеля в Україні невідома, як і його етнічне походження. Знають лише, що із 1740-х років він жив і творив на Галичині. Однак автор видання, мистецтвознавець Віра Стецько вважає, що творчість Пінзеля – це суто українське явище. 
Мета альбому – популяризувати особистість Пінзеля
У «Таїні Пінзеля» зібрано понад 50 робіт митця. Сьогодні це перший альбом, що зібрав творчий спадок художника у такому обсязі. За словами Віри Стецько, альбом готували майже 30 років: перші пошукові експедиції у Західній Україні розпочалися у 80-х роках. 
«Було дуже прикро, коли ми приїхали у Бучацький костел, а роботи валялися просто на підлозі. Ми просили тоді ще райком партії віддати нам ці роботи для музею, але вони відмовилися. А коли ми повернулися за місяць, то з’ясували, що ці роботи разом зі сміттям вивезли і спалили», – згадує вона. 
У альбомі є фотографії як із останніх експедицій, так і з тих досліджень, що проводили ще у 20-х роках. Видання присвячене Борису Возницькому, який працював над пошуком та порятунком робіт Івана Пінзеля. Адже мета альбому – щоб про особистість скульптора та його роботи дізналося якомога більше людей. 
Укладачі альбому продовжують працювати над популяризацією творчості Івана Пінзеля. Вони провели презентації у різних містах та створили туристичний маршрут тими місцями, де можна побачити роботи митця.


: 782 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz