Офіційні сайти відомств
» 2010 » Квітень » 30 » Пропозиції Верховному головнокомандувачу від Центру Разумкова
09:24
Пропозиції Верховному головнокомандувачу від Центру Разумкова

26 березня 2010 року Центр Разумкова представив підсумки проекту «Прискорення оборонної реформи в Україні — пропозиції Верховному головнокомандувачу».

Метою цього проекту є привернення уваги нової влади та українського суспільства до проблем Збройних сил, а також пропозиція фахового бачення подальшого розвитку оборонного сектору держави. Пропозиції підготовлені на підставі комплексного аналізу стану Збройних сил, позитивних результатів і негативних наслідків попередніх етапів оборонної реформи.

Аналізуючи стан справ у сфері безпеки та оборони, учасники заходу визначили головні причини критичного стану справ:

-другорядність оборонних питань для влади;

-відсутність політичної волі;

-неузгодженість позицій стосовно зовнішньополітичного курсу і внутрішніх реформ;

-незадовільна якість державного управління, в тому числі управління ресурсами, хронічне недофінансування, неефективне використання матеріальних і людських ресурсів.

Перші заяви новообраного президента, з одного боку, дають певну надію на покращення ситуації у цій сфері, а з іншого боку, перші кроки та конкретні рішення не можуть не викликати занепокоєння експертів. Досі не затверджений персональний склад Ради національної безпеки та оборони, не затверджена гранична чисельність армії, немає консенсусу з цього питання ні на політичному ні на військовому рівнях. Непорозуміння викликають деякі кадрові призначення в секторі безпеки з огляду на професійні та моральні якості високопосадовців.

Експерти відзначили, що показником ставлення нової влади до армії стане затвердження державного бюджету. Якщо військо знову отримає фінансування у розмірі 3 680 гривень у місяць на одного військовослужбовця (рівень 2009 року), то про жодні реформи чи зміцнення обороноздатності не може бути й мови. Самі військові, розуміючи складну економічну ситуацію в державі, формують свої запити на рівні мінімальних потреб. Найголовнішою передумовою нормального функціонування армії на цьому етапі є гарантоване ритмічне фінансування з основного фонду державного бюджету.

Поряд з необхідністю збільшення оборонного бюджету, присутні відзначили актуальність підвищення ефективності використання коштів, наявність резервів їх економії, а також нагальну потребу боротьби із зловживаннями у сфері державних закупівель.

У матеріалах пропонуються підходи до розробки та здійснення першочергових і середньострокових кроків оборонної реформи на період каденції президента. Пропозиції розбиті на два етапи: 1) подолання кризових явищ, 2) стабілізація ситуації та створення умов для розвитку — і стосуються системи державного управління, власне Збройних сил та оборонної промисловості.

Пропозиції ґрунтуються на результатах власних досліджень Центру Разумкова, експертних дискусій та консультацій за участі представників органів влади та неурядових експертів.

У презентації та обговоренні експертних пропозицій взяли участь представники Верховної ради, секретаріату Кабінету міністрів, Міністерства оборони, Генерального штабу, а також незалежні експерти.


Український мілітарний портал: 744 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz