Офіційні сайти відомств
» 2012 » Вересень » 15 » Чи дійсно "...як і правд, совістей може бути стільки, скільки є трактувань..." Роздуми Валерія ТРУФАНОВА про совість.
19:17
Чи дійсно "...як і правд, совістей може бути стільки, скільки є трактувань..." Роздуми Валерія ТРУФАНОВА про совість.
"...Сучасний політикум привчив нас до того, що,як і правд, совістей може бути стільки,скільки є трактувань. Є совість людська, є совість Гітлера, совість Сталіна, совість пересічного українця і совість нардепа. Нібито поняття одне, а розуміння, одначе, його різні. Що ж таке в такому випадку совість? І як далеко ми здатні зайти, залишаючи коріння і першоджерела понять?
Давайте не будемо уподібнюватися грецьким філософам чи теперішнім філософам-постмодерністам, які звикли гратися будь-якими поняттями. Тому що ми в реальному житті, а не на Афоні чи на сторінці модного постмодерного видання. Отож, звернімося до наукових першоджерел.
Так, совість згідно з визначенням Тлумачного словника В.І.Даля (1801-1872 рр. по Р.Х.) є «моральна свідомість, моральне чуття чи відчуття в людині. Внутрішнє усвідомлення добра і зла: таємниця душі, в якій відгукується виправдання або засудження кожного з її вчинків; почуття, що спонукає до істини та добра, відвертаючи від брехні і зла; інстинктивна любов до добра і до істини, природжена правда». Говорячи про совість автор Тлумачного словника цитує також прислів’я: «Добра совість є голосом Божим».
Отож, промовляючи слово «совість» люди дуже добре розуміють, що має на увазі співбесідник. «Чинити по совісті», «як же тобі не совісно», «безсовісний». Кожен розуміє, що таке совість, чуючи подібні вислови. Здавалося б, люди можуть спілкуватися межи собою, будувати спільне світське майбутнє чи навіть сучасний капіталістичний світ, опираючись на спільне моральне усвідомлення, навіть не потребуючи його особливих визначень. Адже скільки б не намагалися ті чи інші розумники викривити сутність поняття совісті, совість – дещо генетично успадковане, це – архетип, закладений в людському ДНК. Тому-то мораль і порядність є чимось саме собою зрозумілим. І разом із тим це поняття є зовсім непростим.
Поняття совісті досі є одним із ключових у сучасному суспільстві: ним послуговуються письменники і політики, його використовують журналісти та юристи, філософи і моралісти. Нерідко наділяючи це поняття суперечливим змістом.
Усілякий світогляд, байдуже – релігійний він чи ні, містить у собі поняття совісті чи, принаймні, близькі до нього чи похідні від нього уявлення, ключовими з яких є поняття Добра, Справедливості та Правди. Люди можуть вважати себе віруючими чи не віруючими в Бога, розділяючи при цьому головні моральні критерії, які базуються на деякому досвіді совісті..."

Пропонуємо роздуми про совість повністю почитати в статті Валерія Труфанова "Поняття про совість для сучасного українського суспільства"

: 498 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 1
1
1 захарченко   [Матеріал]
Актуальна тема для суспільства. Бо воно, суспільство, хворе. За останні роки безсовісні політикани, бо політиками їх назвати не можна, все зробили щоби його заразити цією хворобою. А чи виліковна ця хвороба? Так! Але треба всім НАМ починати з СЕБЕ-хорошого, дорогого і любимого. Читай Біблію, там з заповідях божих про це все говориться.


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz