Офіційні сайти відомств
» 2012 » Листопад » 4 » Спогади про службу в Національній гвардії України
09:39
Спогади про службу в Національній гвардії України
ВАРАКУТА Олександр- полковник Національної гвардії України.
4 листопада - день Національної гвардії України. В новітній історії України багато питань залишаються не висвітлені в повній мірі, не дано оцінки деяким державотворчим процесам. А це потрібно робити з огляду на те, що саме глибокий аналіз дій та вчинків влади може підказати вихід на певному шляху розвитку.

Одним з цих питань є замовчування та необ’єктивне висвітлення діяльності такої державної силової структура, як Національна гвардія України. Вона була утворена з ініціативи депутатів першого скликання Верховної ради України, офіцерів-патріотів, які вже в липні 1991 року були об’єднані в Спілку офіцерів України (СОУ). Закон України «Про Національну гвардію України » пройшов з першого читання і був ухвалений в 4 листопада 1991 року. В ньому прописувалися функції та завдання Національної гвардії України .

Національна гвардія України утворювалася на базі колишніх внутрішніх військ СРСР, це була перша і головна помилка в її формуванні, про причини цього буде далі. В умовах коли в спадщину Україні дісталася велика армада радянського війська, спецслужби вишколені на засадах беріївської ідеології, незабезпечене прикриття більшості своїх кордонів та інші силові структури, які аж ніяк не можна було визнати патріотичними, а де які з них взагалі вороже ставилися до молодої Української держави, а інші ще були в стадії утворення (прикордонна, податкова, митна). Головним критерієм добору до лав Національної гвардії України, крім звичайно фізичних параметрів, були: патріотизм, безмежна любов до своєї землі, своїм традиціям та звичаям. Активну участь у відборі кандидатів до лав національної гвардії брала Спілка офіцерів України, яка в той час мала великий вплив і авторитет та мала серед своїх членів депутатів Верховної ради.

Безпосередньо в місті Тернополі Національна гвардія України дислокувалася на території та в приміщеннях колишньої школи комсомольського активу, або так званої, школи міжнародного співробітництва «Орбіта» зареєстрована в Шевченківському районі м.Київа. До речі, цікавим аспектом цього було те, що з державного бюджету кошти за утримання підрозділу Національної гвардії перераховувалися на рахунки цієї сумнівної структури, яка утворилася на базі майна та коштів колишнього ЦК ВЛКСМ .

Вишкіл в підрозділах Національної гвардії України проводився на історичних звитягах запорізького козацтва, українських січових стрільців та незчисленних прикладах патріотичного служіння Українській державі в часи визвольних змагань першої половини ХХ століття .

В перше в частинах Національної гвардії України з’являються капелани, які в своїх проповідях благословляли вояків на віддане служіння своїй нації. Зокрема капеланом Тернопільського окремого батальйону спеціального призначення «Галичина», був отець Дмитро (Лисак).

Гвардійці Тернопілля за невеликий історичний проміжок часу встигли зробити багато корисних місцевих, регіональних та державних справ. Зокрема, вони брали участь в прикритті державного кордону України з Молдовою, в проведенні спецоперації по боротьбі з контрабандою на тому ж таки українсько-молдовському кордоні та повернули в державний бюджет молодої України великі кошти. В 1996 році південні райони Тернопільської області потерпали від небувалої повені, гвардійці були першими, хто прийшов людям на допомогу. Вони дислокувалися в Борівському, Заліщіцькому, Чортківському, Монастирському та Бучацькому районах області.

А коли в 1998 році вже в Закарпатті трапилося катастрофічна повень Тернопільські національні гвардійці одними з перших були в Рухівському, Хустському районах де приймали активну участь в наданні допомоги потерпілому від повені населенню.

Крім цього, національні гвардійці, в тісній взаємодії разом з органами внутрішніх справ проводили заходи по забезпеченню правопорядку під час масових акцій в Тернополі та районах області.

Головним критерієм добору до лав Національної гвардії України була безмежна любов до своєї землі, своїм традиціям та звичаям. Активну участь у відборі кандидатів до лав національної гвардії брала Спілка офіцерів України, яка в той час мала серед своїх членів депутатів Верховної ради .

Чому в 2000 році виникло питання про ліквідацію Національної гвардії України? Питання політичне. Тому, що ця структура по-перше, не відповідала завданням влади того часу. По-друге, вона була незручною з різних точок зору іншим силовим структурам. Особливо це було відчутно під час проведення спец операції по боротьбі з контрабандою на українсько-молдовському кордоні, де були задіяні майже всі силові структури держави .

І нарешті, багатьом нашим владним чиновникам дуже кортилося угодити північному сусіду. Бо там не існувало такої структури, а ці чиновники всі свої дії звіряють з «старшим братом» і тим більше, сама назва Національна цим «українським» чиновникам не підходить. Вони воліли б її назвати і Республіканською, і Президентською, але тільки не Національною.

В даний час все предметніше піднімаються питання, щодо відновлення Національної гвардії України. Подаються декілька варіантів функцій та завдань гвардії, але найсумніше те, все це може призвести до простої зміни вивіски Внутрішні війська України на Національну гвардію України.

Після помаранчевої революції Спілка офіцерів України подавала свої варіанти відновлення Національної гвардії з наданням їй державних функцій, які зараз розподілені в таких структурах, як міністерств внутрішніх справ, надзвичайних ситуацій, прикордонної служби, служби державної охорони та інші.

: 606 | : захарченко | : 5.0/3
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz