Офіційні сайти відомств
» 2013 » Лютий » 4 » Спілчани разом з патріотичною громадою вшанували Героїв Літківського бою (фото)
13:33
Спілчани разом з патріотичною громадою вшанували Героїв Літківського бою (фото)
02 лютого 2013 року в с.Літки, Броварського р-ну, за 40 км. від Києва (на Подесенні), представники Спілки офіцерів України у спільному товаристві p представниками ВО "Свободи", ВУТ "Просвіта", Конгресу українських націоналістів, громадою товариства "Соловчани", ветеранських організацій Києва і області, відзначили 95 річницю бою українського загону військовиків УНР.
24 Герої поховані в облаштованому вдячними потомками кургані.
Мітинг вів Микола Коханівський, виступало 7 представників присутніх об'єднань і організацій. Василь Шусть та Віктор Терещенко розповіли про історію створення меморіального комплексу. З тематичними піснями виступили співаки гуртів "Тінь Сонця" та "Божичі".


  • Лі́тківський бій 2 лютого 1918 року — «яскравий приклад героїчної поведінки нашої молоді часів української революції 1917 — 1921 років».Після бою під Крутами (на 5 день) невеликий загін у складі 24 юнкерів Київської військової школи ім.Богдана Хмельницького відступав у напрямку до Києва. Залізницею вони доїхали до станції Бобрик (далі вона була захоплена військами Муравйова), пішки пройшли через село Семиполки і лісом дійшли до Літок. Там загін став на ночівлю. Вже на світанку в село увійшли більшовики-муравйовці, і воїни УНР вступили з ними в бій. 20 бійців загинули, 4-х окупанти стратили. Пізніше селяни позвозили загиблих і поховали їх у братській могилі.Член СОУ Микола Оцун,
Київська МО СОУ для порталу українських офіцерів.

Фото Миколи ОЦУНА та із фотоальбому Віктора Крука у http://www.facebook.com/ (більше фото у альбомі дивитися тут http://www.facebook.com/media....&type=3
)


: 499 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz