Офіційні сайти відомств
» 2010 » Листопад » 29 » СОУ вимагає припинення переслідування офіцерів-патріотів за політичними мотивами. Відкритий лист до Президента України.
21:18
СОУ вимагає припинення переслідування офіцерів-патріотів за політичними мотивами. Відкритий лист до Президента України.
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
до Президента України, Верховного Головнокомандувача
Збройних Сил України – В. Януковича
Шановний Вікторе Федоровичу!

  27-28 липня 1991 року українськими офіцерами – патріотами, ще за існування Радянського Союзу, створено Спілку офіцерів України (СОУ) - громадську організацію військово - патріотичного спрямування. Основною метою СОУ було визначено: "Консолідація зусиль офіцерів навколо української державотворчої ідеї та сприяння створенню професійних Збройних Сил України парламентсько-правовим шляхом". СОУ сприяла поверненню військовослужбовців Радянської Армії – українців до України, переймалася соціальним захистом військовослужбовців та членів їх родин, запобігала незаконному вивезенню за межі України військового майна та озброєння. Одразу, після свого створення, СОУ активно включилася в боротьбу за незалежність Української держави, виступила проти повернення тоталітарного режиму прихильників ГКЧП в Україні.


  СОУ зробила великий внесок у створення законодавчої бази Збройних Сил України. Зокрема, її членами розроблено Концепцію оборони і будівництва Збройних Сил України, Концепцію Військово-Морських Сил України, Концепцію Соціально-психологічної служби Збройних Сил України, Закон України "Про оборону України", Закон України "Про Збройні Сили України", Закон України "Про Національну Гвардію України", Воєнну доктрину України, Закон України „Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей”, інші законодавчі й нормативно-правові акти. Багато й плідно працювали члени СОУ над перекладом й редагуванням перших військових статутів, навчальної та навчально-методичної літератури.

  З січня 1992 року разом з Міністром оборони України К. Морозовим організовували прийом присяги у військових частинах, військових комісаріатах, містах та селах України.

  СОУ відіграла значну роль у формуванні Міністерства оборони України. Її членами було розроблене Положення про Міністерство оборони України, а члени Спілки склали групу консультантів першого Міністра оборони незалежної країни К.Морозова.

  Спілка готувала й проводила науково-практичні конференції з питань реформування Збройних сил України. Завдяки зусиллям СОУ було створено Комітет з соціального захисту військовослужбовців при Кабінеті Міністрів України.
Члени СОУ брали участь у міждержавних переговорах про повернення в Україну українців-військовослужбовців Радянської Армії, ініціювали підпорядкування Чорноморського Флоту колишнього СРСР Україні, та виведення його російської частини з Криму.

  В перші 3-4 роки, з часу проголошення Україною державного суверенітету України, осередки СОУ у військових гарнізонах перешкоджали вивезенню за межі України військового майна, техніки, озброєння, домагалися від командування військових частин служіння українській державі, виконання наказів Міністра оборони України, Законів України.

  За свою державницьку позицію багато з членів СОУ були звільнені з лав Збройних сил СНД, або ж уже неіснуючого на той час СРСР, як злочинці – за прийняття Присяги Державі Україна. І ми свідомо йшли на ці кроки будучи впевненими, що наша Батьківщина захистить нас.

  Проте, переслідування з боку прихованих антиукраїнців на керівних посадах над патріотично налаштованими офіцерами – членами Спілки офіцерів України і в Збройних Силах України і досі не припиняються!

  Ось останній приклад безпідставного звільнення з роботи: Наказом МО України від 29 жовтня 2010 року заступника директора Департаменту гуманітарної політики МО України звільнено полковника запасу Костюка Петра Івановича. Вважаємо що його звільнили за його переконання.

  При цьому звільнення Костюка П.І. не погоджувалось з професійною спілкою працівників Департаменту гуманітарної політики. Перебуваючи на державній службі та обіймаючи посаду заступника директора Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України, з 11 лютого 2008 року по 29 жовтня 2010 року, у 2008р за успіхи в службовій діяльності він був заохочений відзнакою МО України, а у 2009 році нагороджений державною нагородою України.

  Полковник запасу Костюк П.І. – учасник бойових дій, має три вищі освіти. Спеціальність за однією із них – магістр військового державного управління. У військах обіймав різні посади, в тому числі: заступника командувача корпусу з гуманітарних питань, заступника командира Повітряного командування з гуманітарних питань.

  В щорічній оцінці виконання державним службовцем посадових обов'язків і завдань за 2009 рік заступник директора Департаменту гуманітарної політики Петро Костюк оцінений "добре", як такий що займаній посаді відповідає, та гідний бути зарахованим до кадрового резерву на вищу посаду. В лютому 2010 року за сумлінну працю йому підвищено ранг державного службовця.

  Полковник запасу Костюк П.І. з 3 вересня по грудень 1991 року працював у комісії Верховної Ради з питань оборони та національної безпеки. Брав участь у розробці законопроектів та практичних заходів що до створення Збройних Сил України, Національної Гвардії України. Був серед тих хто створював Соціально-психологічну службу Збройних Сил України. У 1991 році був обраний першим головою Львівської Обласної організації Спілки офіцерів України, в подальшому обирався до керівних органів Спілки офіцерів України. З 2008 по 2010 рік був Першим заступником Голови Спілки офіцерів України. Нині є членом центрального Проводу СОУ.

  Костюку П.І. відмовлено у перепризначенні, хоча посади директора та заступника директора новосформованого Департаменту соціальної та гуманітарної політики МО України є вакантними.

  Місяцем раніше, 25 вересня 2010 року наказом Міністра оборони України звільнено головного редактора Телерадіокомпанії «Бриз» М.Мамчака за те, що він нібито не враховує в своїй роботі політичні реалії, вносить розкол в Севастопольську громаду. Звільнення М. Мамчака здійснено виключно з політичних мотивів. Ще на початку червня голова Севастопольської Державної Адміністрації В.Саратов, разом з антиукраїнськими силами в Севастополі вимагали від Міністерства Оборони України його звільнення. Відомо, що В.Саратов декілька разів мав розмову з командувачем ВМС України з цього приводу, нібито у зв’язку з зменшенням авторитету ТРК «Бриз» серед військовослужбовців і відсутністю допуску до таємниць у офіцерів ТРК «Бриз». 

  Таким чином, антиукраїнські сили у Севастополі добились заміни керівника ТРК «Бриз» та зміни її інформаційної політики визначеної національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення. Хоча ще 22 вересня проводилась перевірка роботи Національною Радою України з питань телебачення та радіомовлення і робота компанії визнана задовільною.

  Але Департамент преси і зв’язків з ЗМІ Міністерства Оборони України відмовив М. Мамчаку у працевлаштування у військових ЗМІ міста Севастополя, хоча перед звільненням йому була обіцяна відповідна цивільна посада, зважаючи на те що він єдиний заслужений журналіст у Збройних Силах України.

  Лише з політичних мотивів було також звільнено з лав Збройних Сил України Першого заступника голови Спілки офіцерів України полковника Литвина Сергія Харитоновича, доктора історичних наук, професора.

  Міністерство оборони України до сьогодні не виконало постанову Вищого адміністративного суду України від 23 листопада 2005 року щодо поновлення його на військовій службі. Чиновники міністерства та вже три змінені за цей час Міністри оборони, нехтуючи правами людини і правовим устроєм держави, не виконують рішення вищої судової інстанції. Навіть, коли Окружний адміністративний суд м. Києва та в порядку розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України вдруге 29 квітня 2010 року підтвердив факт невиконання вищеозначеної постанови суду – полковник Литвин С.Х. і донині не поновлений на військовій службі.

  Змінюються Президенти України, Міністри оборони України, а політичний тиск на патріотично налаштованих офіцерів не змінюється!

  Наведені та інші подібні численні факти, свідчать про те що захистити права офіцера в Україні неможливо навіть у судовому порядку.

  Безперечно, ми маємо конституційне право звернутися за захистом прав своїх членів до Європейського Суду з прав людини. Проте, вважаємо, що означені проблеми, ми маємо вирішувати в середині держави на підставі законів України.

  Просимо Вас, як гаранта дотримання Конституції України, Верховного Головнокомандувача Збройними Силами України, дати належну оцінку цим протиправним, антиукраїнським діям в Збройних Силах України, які є виключно політичним переслідуванням офіцерів-патріотів, та поновити на службі зазначених членів Спілки офіцерів України.

  З повагою,

ГОЛОВА СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
ІІ СКЛИКАННЯ
ПОЛКОВНИК В.БІЛОУС


: 674 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz