Офіційні сайти відомств
» 2010 » Грудень » 14 » СОУ допоможе у створенні музею в селі Глібів на Тернопіллі. Інтервю порталу з Головою СОУ.
13:34
СОУ допоможе у створенні музею в селі Глібів на Тернопіллі. Інтервю порталу з Головою СОУ.
3 грудня 2010 року, голова Всеукраїнської громадської організації Спілки офіцерів України В. Білоус здійснив робочу поїздку до с. Глібів Гусятинського району, Тернопільської області і наш портал вирішив поспілкуватися з ним з цього приводу.

Пане В'ячеславе, відомо, що ви їздили до села Глібів на запрошення місцевого громадського активіста Євгена Заплітного, що саме його спонукало запросити вас?

В.БІЛОУС
Євген Заплітний є одним із ініціаторів створення музею визвольного руху в свеєму селі Глібів. В свій час він звертався за допомогою у створенні музею до СОУ. І я як Керівник СОУ приїхав особисто познайомитись з паном Євгеном Заплітним, щоби безпосередньо на місці визначитися чим СОУ може допомогти у створенні музею.

І що ви змогли з'ясувати?

В.БІЛОУС
Перш за все те, що у свої 80 років пан Євген займає активну життєву позицію: проводить пошукову роботу, зустрічається з молоддю, пише статті до газет, книги... Зокрема в останній час упорядкував та видав збірник пісень Тернопольщини «Червона Калина».
Він показав мені приміщення, в якому буде розміщений музей, меблі, що завезені до музею, експонати, які вже вдалося зібрати на Тернопільщині. Разом з однодумцями вони виконали заплановані роботи по створенню музею приблизно на 60 %. Для завершення робіт по обладнанню музею необхідно близько 30 тис грн.

Але ж Спілка офіцерів України не має таких фінансів?...

В.БІЛОУС
Так. Але до пана Євгена я приїзджав не з пустими руками і передав  те, що спілчани встигли зібрати. Але ми вже активно ініціюємо більш потужний процес по наданню допомоги в облаштуванні музею. 7 грудня в Секретаріаті СОУ на нараді за участю членів Проводу СОУ та заступника голови Тернопільської обласної організації СОУ – Олександром Варакутою ми вирішили у грудні 2010 року на засіданні Проводу СОУ розглянути вже конкретні питання щодо участі СОУ у будівництві музею в селі Глібів.

А чи можете ви поділитися з нашим порталом матеріалами за результатом цієї поїздки?

В.БІЛОУС
Зазвичай ми не намагаємося розказувати про свої справи, які ще не завершені. Тому і технічна сторона для здійснення відео або фотозйомки в цієї поїдці не забезпечувалася. Хоча де що можу надати. Це не дуже якісне фото з мобільного телефону - де ми разом з паном Євгеном біля майбутніх стендів музею. Також ось текст плану, який було складено ще у 2008 році ініціаторами створення музею. А це одна із світлин, що займає місце на стенді про злочини радянської влади на Тернопільській землі. На неї зображені закатовані українці на подвір'ї тюрми в Тернополі.

Спасибі, пане В'ячеславе.

Бесідував Петро ЛИСЕНКО

Портал українських офіцерів СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ.Закатовані українці на подвір'ї Тернопільській тюрми


Світлина на згадку про поїздку.


: 614 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz