Офіційні сайти відомств




» 2013 » Травень » 10 » Чи відбудеться внормування - підвищення посадових окладів для військових відповідно до Єдиної тарифної сітки?
18:37
Чи відбудеться внормування - підвищення посадових окладів для військових відповідно до Єдиної тарифної сітки?
"...підготувати до 25 травня 2011 р. проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", у якому передбачити необхідні додаткові видатки для забезпечення...грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу з метою збереження співвідношень в грошовому забезпеченні у зв'язку із підвищенням посадових окладів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери відповідно до Єдиної тарифної сітки..."
Саме такі наміри задекларував Уряд у своїй постанові «Про деякі питання оплати праці установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» ще  11.05.2011 року за № 524. 

Але досі цього не сталося. 
На щастя чи на жаль?.. Давайте поміркуємо.

Звичайно, заяви - це дуже добре, але в реаліях життя військовослужбовцям хотілося б бачити конкретні дії та втілення їх в життя.  Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. 

В умовах ринкової економіки зміст категорії «заробітна плата» формується на ринку праці, де власник робочої сили, спроможний до праці, зустрічається з власником засобів виробництва, які необхідні для реалізації цієї спроможності. Відносини, які виникають між ними, — це відносини трудового найму, що являють собою надання громадянином своєї робочої сили в обмін на певну грошову винагороду. Розмір цієї винагороди визначається вартістю робочої сили, яка існує до початку конкретного виробництва і побічно пов'язана з його результатами. Вона визначається обсягом товарів і послуг, які забезпечують відтворення робочої сили, грошова форма якої (її ціна) і є заробітна плата. 

Розмір заробітної плати за працю на підставі трудового договору залежить від професійно-ділових якостей працівника, складності й умов виконуваної ним роботи, результатів останньої та господарської діяльності підприємства. За своєю структурою заробітна плата складається: з основної — винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норм часу, виробітку, обслуговування, посадових обов'язків); із додаткової — винагороди за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці (доплати, надбавки, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій); а також із заохочувальних та компенсаційних виплат — винагороди за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компе-нсаційних та інших грошових і матеріальних виплат, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад установлені цими актами норми. 
Мінімальний посадовий оклад визначається не нижче мінімального рівня заробітної плати. Співвідношення між окладами різних категорій службовців визначається підприємством самостійно без будь-яких обмежень. 

Взагалі, необхідно відзначити, що українські військові заробляють в рази менше, ніж ті ж представники російської армії. І вже тим більше їх оклади ні в яке порівняння не йдуть з зарплатами американських військових. За великим рахунком, порівнювати їх буде не зовсім правильно і коректно, адже кожна з цих держав має не тільки різні податкову і цінову політику, але також і обсяги військових бюджетів. Що стосується безпосередньо українських військовослужбовців, то їхня зарплата складається з посадового окладу, окладу за звання, додаткових щомісячних виплат, куди входять премії, винагороди, доплати і надбавки, а також одноразова додаткова виплата. 

Що стосується додаткових виплат, які діють в даний час, то до їх числа відносяться надбавка за роботу з ризиком для життя (від 15 до 45 відсотків від обсягу окладу), надбавка за знання іноземної мови (10-25 відсотків), так звана «старшинська» надбавка (10-20 відсотків), кваліфікаційна надбавка (5-11 відсотків), доплата за почесні звання (5-40 відсотків), доплата за спортивні звання (10-20 відсотків), доплата за проходження служби у високогірній місцевості (25 відсотків), доплата за наукове звання і ступінь (5-25 відсотків), надбавка за стрибки з парашутом (5-11 відсотків за кожен), доплата за бойове чергування (3 відсотки за кожне, але не більше 30 відсотків на місяць). Крім цього, залишилися і «підйомні» новоприбулим офіцерам, які становлять 100 відсотків посадового окладу плюс 50 відсотків на кожного прибулого з ним члена сім'ї. Прижилася в армії і індексація її виплачують, хоч і не регулярно. При виході у відпустку військовослужбовці отримують «оздоровчі», тобто, по суті, ще одну повноцінну зарплату. А ось на матеріальну допомогу розраховувати не доводиться. Так, якщо раніше кожний військовий хоча б раз на рік міг написати рапорт і отримати гроші на вирішення побутових проблем, то останні два роки цих грошей не бачив ніхто. Крім цього, існує і надбавка за вислугу років, яка становить від 5 до 40 відсотків посадового окладу плюс оклад за звання, а також винагороду за безперервну тривалу службу, яке також варіюється в залежності від кількості календарних років. Так, за 15 років військовий отримує один оклад, за 20 років - півтора окладу, за 25 років - два оклади, за 30 років і більше - три окладу. 

На перший погляд може здатися, що така кількість надбавок та премій в підсумку дає пристойну суму, яку щомісяця військові і отримують. Але в дійсності суми ці - крихти. Судіть самі: рядові контрактники в місяць заробляють від 890 до 1300 гривень, сержанти-контрактники - 1100-1500 гривень, прапорщики - близько 1500-2000 гривень, молодші офіцери - 1800-2500 гривень, старші офіцери - 2400-5500 гривень. 

Хочеться вірити, що в майбутньому ситуація хоч трішки зміниться на краше. І бути українським військовослужбовцем буде почесно и престижно, що українська армія стане дійсно сильною і боєздатною.

ТОМУ МОЖНА ТІЬКИ ЖАЛКУВАТИ ЩО Й ДОСІ ЦЬОГО НЕ СТАЛОСЯ.

Владислав ГАЛАТА, голова Олександрійської організації СОУ (Кіровоградщина), майор Національної гвардії України.

: 772 | : PORTAL_SOU | : 5.0/3
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."





ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу



НОВИНИ  © ВГО СОУ






Пошук

Календар

«  Травень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ




Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ






  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net




Використовуються технології uCoz