Офіційні сайти відомств
» 2010 » Червень » 26 » Російська розвідка нарощує діяльність – служба безпеки Чехії (Радіо Свобода audio mp3)
17:49
Російська розвідка нарощує діяльність – служба безпеки Чехії (Радіо Свобода audio mp3)


Прага – Розвідка Росії активізує свою діяльність на теренах Чехії. Про це повідомляє чеська служба безпеки у своєму звіті за підсумками 2009 року. Чехи називають відразу кілька сфер, де було помічено особливе нарощування активності російських шпигунів – енергетика, збройні сили, наука, студентська молодь.

Особливо активізувалась російська розвідка після оголошення планів розміщення американської системи ПРО в Чехії й добудови нових енергоблоків атомної станції Темелін, що біля австрійського кордону, мовиться у новому звіті.

За право добудови цієї станції серед інших змагаються російський «Атомстройэкспорт» та американська компанія Westinghouse.

«Російською розвідкою займаємось передусім тому, що вона намагається втримати в нас постійно високу кількість своїх людей. А їхня діяльність минулого року була дуже широкою й інтенсивною», – говорить речник чеської Інформаційної служби безпеки (BIS) Ян Шуберт.

«Кремль свої імперські амбіції не обмежує Ужгородом»

Як зазначено у звіті, російська розвідка в Чехії в окремих випадках продовжує роботу своєї радянської попередниці.

«Це проявляється у створенні нових і розширенні існуючих інформаційних джерел і шляхів, якими вони діють. Це намагання входити до широкого діапазону галузей суспільного життя й науки, проникати до середовища політиків, учених, дослідників і студентів. Це також використання дезінформації, компрометуючих методів. Вже минулого року ми сказали вголос, що це є поверненням до так званих активних заходів безпеки, які використовувались в часи Радянського Союзу», – пояснює Ян Шуберт.

Він зазначає, що активні спроби російської розвідки завербувати своїх колишніх, чи навіть і нинішніх громадян, що живуть постійно на території Чеської Республіки, є настільки нав’язливими, що дехто з них змушений навіть покинути Чехію.

«Це справді так. Зусилля російської розвідки здобути для себе співпрацівників із середовища співгромадян, тих, хто довго живе в Чехії, в низці випадків не є успішними. Можна сказати, що багато з росіян не відчувають потреби бути інструментом, керованим із центру, російською державною адміністрацією й тому цю співпрацю відкидають», – зауважив Ян Шуберт.

Деякі чеські політики вважають, що причина російської шпигунської активності лежить не тільки в прагматичній, але і в психологічній площині.

В інтерв’ю Радіо Свобода чеський сенатор Яромір Штєтіна зазначив: «Гадаю, що російська розвідка цікавиться Чехією тому, що ще не зникли імперські амбіції Москви, яка все ще не усвідомила, що Радянський Союз вже не існує, й що Чехія є суверенною державою. Кремль свої імперські амбіції не обмежує Ужгородом, а сягає аж до Карлових Варів. Відчуття відсутності Радянського Союзу після його розпаду було дуже сильним, тому сьогодні в міжнародній політиці, передусім – у дипломатії посередництвом розвідки Росія намагається здобути втрачені позиції в Центральній Європі».

Оксана Пеленська


Радіо Свобода


: 758 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz