Офіційні сайти відомств
» 2010 » Червень » 13 » Росія має добре подумати, чи встрявати їй у цю громадянську війну – експерт
20:59
Росія має добре подумати, чи встрявати їй у цю громадянську війну – експерт
Міжетнічний киргизо-узбецький конфлікт переростає у громадянську війну, сказав Gazeta.ua політолог Рустем Жангожа, провідний науковий співробітник Інститута світової економіки і міжнародних відносин НАН України. Він прокоментував останні події у місті Ош, що за 600 км на південь від столиці Киргизстану.

"Ситуація вийшла з-під контролю влади. Тимчасовий уряд на чолі із Розою Отунбаєвою, яку останнім часом частіше називали проамериканською ставленицею, попросила військової допомоги в Росії. Зауважте, не в ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку, в яку об'єдналися Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація, Таджикистан та Узбекистан. - Gazeta.ua), а саме у Кремля, написавши листа президентові Дмитру Медведєву", - зазначив експерт.

Рустем Жангожа переконаний, що Росія має добре подумати, чи встрявати їй у цю громадянську війну.

"По-перше, у заворушеннях у місті Ош можна побачити активізацію прихильників президента Курманбека Бакієва, скинутого від час державного перевороту у квітні. Власне, Росія тоді не приховувала невдовлення його політикою щодо збереження американської авіабази "Манас". Вводячи зараз на територію Киргизії армію, Кремль фактично підтверджує свою участь у поваленні президента Бакієва. І ще раз доводить, що використовує регіональні конфлікти на зразок серпневої війни 2008 року на Південному Кавказі як інструментарій своєї політики.

По-друге, розведення конфліктуючих сторін для миротворців може виявитися виснажливим і кровопролитним. Це ж війна кланів не лише етнічних, а й криміналізованих, у руках яких, за моєю інформацією, чимало вогнепальної зброї. Влада Отунбаєвої приховує факти пограбувань військових складів. Тому миротворча місія може дорого коштувати Росії не лише у фінансовому вимірі", - пояснив політолог.

Gazeta.ua


На цю тему


: 422 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2019

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz