Офіційні сайти відомств
» 2011 » Листопад » 7 » Вінницька ОО СОУ долучилася до заходів із вшанування пам’яті подільського отамана - Якова Гальчевського.
23:09
Вінницька ОО СОУ долучилася до заходів із вшанування пам’яті подільського отамана - Якова Гальчевського.
Славної пам’яті Якова Гальчевського 117-у річницю з дня народження відзначили 03 листопада на Літинщині в селі Малинівка (раніше - Гута Латинська), де й народився видатний звитяжець за Самостійну Україну). Певно, не лише Вінниччина, будь-якої нації край мав би за честь у списку своїх достойників засвітити таку особистість. Нагадуємо: вчитель за фахом, який мусив узяти до рук зброю, відомий на сьогодні лише, на жаль, дослідникам як письменник, військовий теоретик, самовідданий борець за самостійність України. До речі, його досвідом і розробками користувалися вояки УПА, а також і бійці Че Гевари.

Урочиста академія, присвячена Якову Гальчевському (він таки – Войнаровський у польському війську та отаман Орел) розпочалася в Літині в історичному музеї ім. Устима Кармалюка.

Потім делегація, що складалася з представників козацьких формувань, обласних організацій Спілки офіцерів України, РУХу, «Просвіти», товариства «Меморіал», історичного клубу «Холодний Яр» й інших, попрямувала на батьківщину героя - в Малинівку, де спочатку вшанували пам'ять рідних Гальчевського на місцевому цвинтарі.

Опісля в приміщенні школи урочистості завершилися поєднанням академічного викладення з культурно-мистецьким забарвленням: отже, виклади промовців мережилися виступами митців й аматорів сценічної майстерності - від учнів починаючі й до дійсно майстрів. Так, скажімо, присутні мали можливість живого спілкування з онуком у других отамана Орла - Василем Гальчевським, який нині мешкає у Хмільнику, науковцем-дослідником Костянтином Завальнюком, автором праць про отамана, полковником УРК із Харкова Анатолієм Літинським, член-кореспондентом АІО та іншими.

А що із задоволенням сприйняли виступи як учнівські, так і районного Будинку культури - зокрема чоловічого квартету «Подоляни», - тут і сумніву не має.

Безперечно, свою квітку до вінка вшанування подільского отамана і героя України Якова Гальчевського вплела й обласна організація Спілки офіцерів України. Але справжньою перлиною став виступ на святі кобзаря Тараса Силенко і його фінальні акорди: « … Отаман живе у нашім серці і ворога кличе добить!»

Вінницька ОО СОУ

: 395 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz