Офіційні сайти відомств
» 2012 » Квітень » 6 » ПРО УКРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКО НА ФОНІ ПАРТІЙНИХ ПРАПОРІВ - Микола КОРОБКО та Петро ЛИСЕНКО (пропозиції до парламентських слухань 25.04.2012)
11:28
ПРО УКРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКО НА ФОНІ ПАРТІЙНИХ ПРАПОРІВ - Микола КОРОБКО та Петро ЛИСЕНКО (пропозиції до парламентських слухань 25.04.2012)
Нажаль, патріотичне виховання молоді і молодого захисника Вітчизни, зокрема, в нашій країні сьогодні являє собою еклектичну конструкцію, сповнену суперечностей і позбавлену організуючих засад, яку неможна назвати системою.
Будь-яка людська діяльність оперує понятійними категоріями. Для успішної державотворчої діяльності мають бути окреслені чіткі національні символи, наповнені змістом спадковості надбання попередніх поколінь, змістом героїки і незламності духу нації. Це має бути основою державної політики. У противному разі державність постає примарою, яка ніколи не набуває тілесних форм.
Сучасна українська держава, не так творчо осягнувши, як мученицьки подолавши 20 літ свого незалежного існування, завдяки вадам державного проводу не набула належної своєї самобутності і визначення національної ідеї. Як за таких умов має формуватися духовний світ молодого українця, його віра в національні ідеали і готовність їх захищати та пронести через усе життя?
Офіційна освітня і виховна системи надають урізану інформацію про віковічну боротьбу українського народу за свою незалежність, про боротьбу проти соціального і національного гніту, про кращі приклади визнання світом українських досягнень у різних галузях життя.
До чого зводиться офіційне виховання почуття обов’язку захисту Батьківщини у підростаючого покоління, у громадян, що несуть військову службу, можна розглянути на прикладі функціонування військових формувань на території криворізького регіону Дніпропетровської області, що характерно для всієї південно-західної частини України.
Як відомо, українське законодавство визначає територіальний принцип дислокації військових формувань ЗСУ, військові формування, згідно законодавства, перебувають у тісній залежності від адміністрації місць їхньої дислокації. Військові підрозділи залучаються до проведення різного роду урочистих загальноміських подій. Проходячи уроки патріотичного виховання в межах військової частини на традиціях українських борців за незалежність, молоді воїни, потрапляючи в міське життя за межами військової частини, опиняються ніби в іншій державі. Виявляється, міська влада дотримується інших ідеологічних цінностей. Саме такі заходи далеко не в позитивний спосіб значною мірою формують практичне ставлення молодої людини до національних символів, традицій та героїки минувшини.
Криворізька міська влада, так само, як і обласна, на загальноміському рівні проводить святкування, пов’язані лише з подіями Великої Вітчизняної війни. Майже цілком ігноруються дати, пов’язані з подіями становлення УНР, визвольних рухів на західноукраїнських земля, з діяльністю УПА та навіть щодо відзначення Дня Злуки. Нею вся атрибутика офіційних заходів налаштовується на загальносовєтський орієнтир, роль України у бойових звершеннях замовчується. Нерідко місцеві ради, висловлюючи волю депутатів і перевищуючи свої повноваження, вдаються до незаконних рішень, то порушуючи закон про мови, то проголошуючи «території без НАТО» і т. інш. І за таких обставин у загальноміських заходах, звичайно, беруть участь солдати строкової служби і учні навчальних закладів з профільною військовою освітою.
У порушення існуючих законів, і цього року на День Визволення міста частина військових ліцеїстів, що були вишикувані в шеренги, оточені прапорами партії регіонів, мала біля строїв стрічки та символіку партії регіонів. На різного роду офіційних масових заходах серед масиву полотнищ партії регіонів чи компартії майже непомітними залишаються поодинокі державні прапори. Право Божого благословіння для учасників подій міською владою надається лише духовенству УПЦ, а міські керівники, порушуючи українські закони, публічно висловлюються про виключну канонічність цієї церкви. У ці дні керівники міста з нагоди ювілею в черговий раз відвідали військову частину 3011 Внутрішніх військ Збройних сил України. Як завжди, у заході взяла участь лише духовна особа УПЦ. Всі промови під час урочистості виголошувалися російською мовою. Керівництво міста закликало воїнів захищати якусь анонімну «родіну», не згадуючи імені України. Такий російськомовний антураж у колі співвітчизників має особливо пародійний вигляд, якщо порівняти україномовні вправи міського керівництва на різного роду заходах, у разі присутності на них європейських представників.
Спільні пропозиції Миколи КОРОБКА та Петра ЛИСЕНКА повністю можна подивитися тут "Воєнна організація і сектор безпеки України повинні функціонувати рівновіддалено від партідеологій".
На фоні партійних прапорів в строю стоять офіцери Криворізької танкової бригади (урочистості з нагоди 68 річниці визволення Кривого Рогу 22.02.2012)


: 699 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz