Офіційні сайти відомств
» 2013 » Вересень » 17 » Представники Львівської обласної організації СОУ взяли участь у відкритті пам`ятної таблиці до 330-річчя Віденської битви (фото)
20:40
Представники Львівської обласної організації СОУ взяли участь у відкритті пам`ятної таблиці до 330-річчя Віденської битви (фото)
За ініціативи ГО «Спільнота» та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові, історика Тараса Чухліба на мурованій огорожі собору Святого Юра встановили пам`ятну таблицю відомому ієрарху, церковному діячу кінця XVII поч. XVIII ст., дипломату, поету Єпископу Йосифу Шумлянсьому. Таблиця присвячена всім українцям, що брали участь у знаменитій Віденській битві у 1683 році. 
У вересні 330 років тому православний ієрарх Йосиф Шумлянський несподівано змінив єпископську рясу на військові обладунки очоливши приведену зі Львова хоругву панцерних кіннотників, що складалася з 88 чоловік. Битва під Віднем 1683 року поклала фінал завойовницьким походам Османської імперії на християнську Європу. 
У квітні цього року на засіданні сесії депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк запропонував до 330-річниці битви встановити пам’ятний знак біля Собору св. Юра українському війську в особі їхнього ініціатора Єпископа Йосифа Шумлянського. 
Відкриття відбулося 14 вересня, о 10 годині ранку за участі представників духовенства, громадських організацій, представників влади міста.Освятив меморіальну таблицю Митрополит Львіськиий Ігор Возьняк. 
Меморіальна таблиця була споруджена за кошти ГО «Спільнота», а виготовив її відомий український скульптор Ярослав Скакун. 
«Львівський єпископ Йосиф Шумлянський, спочатку був православним, а потім греко-католицьким ієрархом, окрім того, що був людиною духовною, також був і людиною військовою. Він очолював військові підрозділи на Львівщині і разом з ними, брав участь у Віденській битві 1683 року, Йосиф Шумлянський був поранений у ногу, а у соборі Святого Юра довгий час зберігалась мідна таблиця з кулею, якою власне і був поранений єпископ», - розповів доктор історичних наук Тарас Чухліб. 
Отож встановлення меморіальної дошки на стінах собору Святого Юра не є випадковою. 
«Ця дошка, в особі єпископа Йосифа Шумлянського, відзначає усіх українців, котрі брали участь у тій знаменитій Віденський битві, адже не менше двох третин війська польського короля Яна ІІІ Собєського були з правобережної України» - зазначив історик. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Львівська обласна організація Спілки офіцерів України 
Фоторепортаж Н.Матлашенко

: 583 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz