Офіційні сайти відомств
» 2009 » Жовтень » 8 » Підхід до фінансування ЗСУ має бути радикально переглянутий – Віктор Ющенко
19:15
Підхід до фінансування ЗСУ має бути радикально переглянутий – Віктор Ющенко

Глава держави піддав різкій критиці урядову політику щодо забезпечення коштами української армії. «Сьогодні є проблемою номер один , яка не просто стримує підготовку і навіть утримання Збройних сил, а серйозно руйнує моральний і патріотичний дух армії - це система урядового фінансування», - сказав Президент під час прес-конференції у Криму, де відбулися тактичні навчання Військово-Морських Сил ЗСУ.

Він звернувся до Уряду з вимогою зробити все, що щоб забезпечити повну суму фінансування Збройних Сил відповідно до бюджету 2009 року.

Водночас, Президент підкреслив, що у попередні роки не було жодного бюджету, який би демонстрував «таке некомпетентне ставлення» до ЗСУ, як цьогорічний бюджет. «Ті самі помилки повторює бюджет-2010», - додав він.

Глава держави наголосив: якщо уряд та прем’єр-міністр не виправлять ситуацію, яка наразі склалася навіть із забезпеченням мінімальних потреб ЗСУ, він не підпише бюджет наступного року. «Я не можу довіряти прем’єр-міністру, яка не дотримує слова – не перед Президентом, а перед солдатом, перед мільйонами людей», - сказав він.

Президент нагадав, що в бюджеті-2009 порівняно з попереднім роком втричі зменшено видатки на розвиток озброєння та технічного забезпечення ЗСУ; вдвічі – на підготовку Збройних сил. У поточному році армія фактично не має коштів на ремонт кораблів, літаків та вертольотів. «Через недостатнє фінансування Збройні сили дійшли до критичної межі… Я хотів би запитати прем’єр-міністра: кому потрібна така армія? Чи це чиєсь замовлення, щоб на такому пайку тримати українське військо?» - сказав Президент.

Він наголосив, що на сьогодні підготовка української армії ведеться на мінімальному рівні – через відсутність коштів 96% особового складу мають лише теоретичне навчання.

Президент акцентував, що політики та політичні сили, ідучи у владу, мають нести відповідальність за свої слова та обіцянки. У цьому контексті він нагадав про заяви БЮТ та його лідера щодо переведення армії на контрактну основу та покращення її матеріального забезпечення. Нині, зауважив Президент, фінансування ЗСУ скоротилося і становить менше 1% ВВП. «Це проблема політичного відношення до даного питання», - вважає він.

«Я хочу цим підкреслити одне: не можна армією політично жонглювати. Армія – це не політичний майданчик для виборів. З армії починається найсвятіше – наша незалежність», - сказав Президент.

Секретаріат Президента України: 842 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz