Офіційні сайти відомств
» 2009 » Жовтень » 11 » Пам'ять жертв комуністичних репресій вшанували на Івано-Франківщині
18:01
Пам'ять жертв комуністичних репресій вшанували на Івано-Франківщині


Пам'ять жертв комуністичних репресій вшановували на в урочищі Дем'янів Лаз - це на Івано-Франківщині. Кілька тисяч людей зійшлися на віче-реквієм до місця, де двадцять років тому, вперше в Україні, перепоховали останки понад півтисячі людей, розстріляних НКВД. На місці перепоховання також відкрили меморіальний музей.
Ініціатор пошуку останків розстріляних українців  в урочищі Дем'янів Лаз Роман Круцик пригадує - 20 років тому, починаючи розкопки, він і сам  міг потрапити до в'язниці. Адже місця своїх злочинів радянська влада ретельно приховувала від пошуковців.
Однак у ті часи лишалося ще багато свідків кривавої трагедії поблизу Івано-Франківська. Вони пам'ятали, де і як страчували в'язнів Станіславської тюрми. 

Доглядач щойновідкритого музею "Дем'янів Лаз" Юліан Куйбіда і нині не може забути розкопок 1989 року. Відкривши поховання, дослідники вжахнулися, адже тільки тоді побачили, в яких муках вмирали невинні люди.

Тисячі людей зібралися вшанувати пам'ять українців, закатованих у Дем'яновому Лазу. 20 років тому у братських могилах перепоховали понад півтисячі людей. Президент Віктор Ющенко переконаний - в країні мають бути розвідані усі місця катувань та з'ясовані імена усіх знищених українців.

Дослідники Дем'янового Лазу можуть пишатися своєю працею. Їм не лише вдалося встановити імена майже усіх розстріляних у червні 1941 р., але й оприлюднити  імена працівників НКВС, які катували та вбивали людей.  

Олександр Ваврищук, Євген Родіон, Івано-Франківщина,  5 канал: 876 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz