Офіційні сайти відомств
» 2013 » Вересень » 7 » Олег Романчук пропонує у своїй новій книзі «перезаснувати Україну»
20:32
Олег Романчук пропонує у своїй новій книзі «перезаснувати Україну»
Львів – «Перезаснування України» – під такою назвою вийшла у Львові книжка письменника, редактора журналу «Універсум» Олега Романчука. З якими пріоритетами, цінностями і принципами має визначитись Україна і чому цього не зроблено за останні двадцять років? «Совєтські», імперські, європейські – які цінності сьогодні прийнятні для української держави? Як подолати загрози державності? Відповіді на ці запитання у книжці львівського публіциста.

Статті, публіцистика, прогнози і дослідження автора – це понад півтисячі сторінок книжки «Перезаснування України». Зокрема, у рубриці «У дзеркалі Свободи» розміщені публікаціїОлега Романчука на сайті Радіо Свобода. Назва як і самої книжки, так і статей звучить провокаційно.

Вже двадцять років ми товчемось на місці. А причиною є те, що все впирається в неукраїнську владу
​​«Це знову ж таки публіцистичний прийом, щоб привернути увагу читача. Я з жахом знову пересвідчився, гортаючи цю книжку, що вже двадцять років ми товчемось на місці. А причиною є те, що все упирається в неукраїнську владу. «Хто є хто, або що є що?» – назва публікації на Радіо Свобода. Хто є у нашій владі, що робиться за кулісами, нібито про те, що за кулісами, ми здогадуємось, а дещо просто на поверхні. Мені було цікаво поспостерігати за відгуками читачів на Радіо Свобода. Було мало інтернет-тролів, один із відгуків був особливо мені приємний, що вдалося потрапити в десятку з викладом теми, а ці тролі, які працюють на антиукраїнську систему, просто не могли нічого не сказати», – каже автор книжки Олег Романчук.

Потрібна патріотична влада

Де криються причини невдач української держави? Це запитання головне у книжці. Власне, минулорічні події, а це фальшування парламентських виборів, згортання свободи слова і демократії в Україні, розквіт корупції, втягнення держави у Митний союз і «русский мир», каже Олег Романчук, і спонукали його видати збірку «Перезаснування України». Публіцист вважає, що без зміни суспільно-політичного ладу Україна приречена.

За його словами, українці чимскоріш повинні реалізувати проект «перезаснування держави», який би згуртував націю, виробив би для неї спільне бачення майбутнього. Але для цього має бути лідер нації, патріотична влада.

«Я себе позиціоную з похмурим оптимістом. Треба змінити владу, вона має бути українська. Як навчити їх бути проукраїнськими? Це питання навіть не риторичне. Мова йде про патріотизм, любов до країни, землі, яка тебе народила. Мова не про національність, а про те, ким ти себе позиціонуєш», – наголосив автор.

Україна потребує радикального «перезавантаження», якщо говорити мовою сучасних технологій. Пріоритет України – європейський, не євразійський, і це треба визнати. Відтак необхідна якісна політична, соціальна, культурна, економічна альтернатива.

​​Україна тупцює на місці

Чимало відповідей про розвиток країни і шляхи цього можна отримати у книзі «Перезаснування України» у рубриці, де опубліковані розмови Олега Романчука з відомими українськими діячами від 1994 до 2012 року. Слова Євгена Сверстюка, Івана Дзюби, Костянтина Морозова, Юрія Щербака, Юрка Покальчука не втрачають своєї актуальності десятиліттями. Це ще одне свідчення, каже актор книжки, що Україна тупцює на місці, не робить  поступів у розвитку. А це шлях до деградації.

«Я вірю, що ми подолаємо всі труднощі і Україна вийде переможницею з цього скрутного економічного становища, в якому перебуває, а разом з українським народом, який захищає українське військо, воно також подолає всі негаразди»
(генерал Морозов, 1993 р.).

«Щоб оздоровити наше хворе суспільство, немає на те одного-єдиного чудодійного рецепту. На мій погляд, мусять бути обрані чіткі стратегічні пріоритети, повинна існувати загальнонаціональна програма виходу з кризи і напрямки розвитку, принаймні до 2010 року. Одним із дійсно чудодійних заходів міг би стати розвиток малого бізнесу»… ( Юрій Щербак, 1997 р.).

«З державою не все гаразд, держава ще не доросла. Наша держава удає, ніби ми живемо в прекрасному суспільстві» (Юрко Покальчук, 2006 р.).

«У добрих суспільствах на верхи вибивались люди честі, чиї батьки кістьми лягали за правду, а тут вибивались на верхи ті, які тримали ніс «за вітром», пристосованці, донощики, люди, які легко розмінювали принципи і легко пристосовувались до будь-якого вождя. Через те ми маємо страшенно зіпсутий людський матеріал на всіх рівнях. І цей зіпсутий матеріал спливає на поверхню в наш час і засмічує цю поверхню (Євген Сверстюк, 2006 р.).

Галина Терещук

: 957 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 1
1 Андрій  
1
Очікую презентацію на 20 Форумі видавців. Матеріали надішлю...


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz