Офіційні сайти відомств
» 2011 » Жовтень » 27 » Неправосудна мобілізація до армій держав-окупантів є підставою для вимагання компенсації за втрати громадянам Латвії?
11:48
Неправосудна мобілізація до армій держав-окупантів є підставою для вимагання компенсації за втрати громадянам Латвії?
Офіційна оцінка історії Латиського легіону "Ваффен СС" дана в прийнятій Саеймом (парламентом) 29 жовтня 1998 року Декларації "Про латиських легіонерів у часи Другої світової війни".

Цей документ мав на меті "відновлення історичної справедливості і доброї пам'яті латиських воїнів".

Декларація підкреслює, що "метою призваних, а також тих, хто добровільно вступив до легіону латишів, був захист Латвії від відновлення сталінського режиму".
"До зброї!" закликає пропагандистський плакат латвійського легіону "Зброї СС"

Декларація констатує, що легіонери "ніколи на брали участі в каральних акціях гітлерівців, які здійснювалися проти мирних жителів" [насправді, це не так - є численні дослідження про участь латиських колабораціоністів у терорі щодо громадян Білорусі та Псковської області Росії - ІП].

Саейм при цьому зобов'язав Уряд:

- вимагати від держав-окупантів та їх правонаступниць, відповідно до норм міжнародного права, сплатити громадянам Латвії, членам їх сімей та спадкоємцям компенсації за втрати, які їм були завдані у зв'язку з неправосудною мобілізацією до армій держав-окупантів;

- піклуватися про латиських військовослужбовців і захищати їхню честь і гідність в Латвії та за кордоном.

Разом з тим слід зазначити, що статус "національних воїнів" на законодавчому рівні в Латвії встановлений з певною обережністю, без згадування в нормативно-правовій базі про "Ваффен СС".

Таким чином, ті, хто воював у лавах Латиського легіону, поліції та воєнізованих "загонах самооборони" формально привілеїв за свою службу від Латвійської держави не мають, проте користуються пільгами як учасники національного опору і політрепресовані.

Практично прирахування до даних категорій легіонерів, які не виїхали в 1945 році на Захід, пов'язане з тим, що переважна їх більшість була покарана радянською судовою системою "за військові злочини й участь у бандоформуваннях "лісових братів", а інші, як правило, пройшли через фільтраційні (перевірочні) табори після добровільної або змушеної здачі в полон.

Джерело: Історична правда

: 524 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 1
0
1 bgd   [Матеріал]
Ця історична довідка підказує "нашим" державним мужам,як незалежна держава має визнати людей котрі відстоювали незалежність країни, якою вони правлять. Звичайно, мова йде про вояків ОУН-УПА. Час справедливості настане і він вже близько!


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz