Офіційні сайти відомств
» 2013 » Березень » 22 » "НЕ МОЖЕ СИН ПРОТИ БАТЬКА ЙТИ" - Кубанець з фільму за оповіданням Юрія ЛИПИ "ЗАКОН" (відео)
19:04
"НЕ МОЖЕ СИН ПРОТИ БАТЬКА ЙТИ" - Кубанець з фільму за оповіданням Юрія ЛИПИ "ЗАКОН" (відео)


: 936 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/2
: 1
0
1 Петро_ЛИСЕНКО   [Матеріал]
Фільм українського кінорежисера Віталія Потруха отримав головний приз — переміг в номінації «Дебют. Короткий метр» на XVII Міжнародному кінофорумі «Золотий витязь», що проходив у Москві. Стрічка «Закон» — ігровий дебют режисера. Це екранізація однойменного оповідання Юрія Липи, одного з письменників українського «розстріляного Відродження». 25 хвилинну короткометражку знято на творчому об’єднанні«Дебют» Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка. Сценарій написав Леонід Череватенко, оператор — Володимир Галицький, композитор — Сергій Пілютиков. У «Законі» знялися актори: Сергій Гаврилюк, Костянтин Лінартович та ін. Фільм розповідає про зраду i помсту. Із загубленого серед громадянської війни українського села не повернулась застава... А куди вирушає гайдамацький загін — на підмогу чи на розправу? Про це стане зрозуміло тільки на місці. Посеред засніжених просторів розігрується сувора драма... Як розказав Віталій Потрух на прес-конференції, яка пройшла у Міністерстві культури і туризму України, цього року за головний приз на фестивалі змагався 41 фільм з різних країн світу. Загалом учасниками «Золотого витязя-2008» — одного з найбільш масштабних кінофестивалів Росії — стала 21 країна. Україна вперше за всю історію цього кінофоруму отримала золоту статуетку «Витязя». Представники ЗМІ мали змогу подивитися картину і поспілкуватися зі знімальною групою. Міністр культури і туризму Василь Вовкун та голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль повідомили журналістів про підтримку, яку надає Міністерство молодим вітчизняним кінематографістам.

«День», 7 червня 2008 року

P.S.

Цікавий фільм. Але. Чи зуміли уповні режисер/сценарист відобразити всю трагічність написаного і чи зуміли розставити у фільмі всі авторські (Юрія Липи) наголоси?

У фільмі, на нашу думку, відсутні певні акценти. Національні. Тож на мій суб’єктвний погляд фільм значно втратив у режисерській інтерпретації. Хоча й залишається певний етичний вимір, але без авторських (Юрія Липи) наголосів національний сенс Визвольної Війни міліє, пертворюючись на щось близьке до совєтського стереотипу так званої «громадянської війни». Маємо або брак режисерської/сценарної майстерності, або ж вияв певного упередження. Непрямий доказ на користь другого припущення – отримана нагорода на Московському кінофестивалі. Тамтешнє журі добре знає за що відзначати посланців з України. Пропонуємо ще раз уважно прочитати оповідання. Півжирним шрифтом виділено цікаві з погляду стилістики твору місця.

Олег РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу «Універсум»

Юрій ЛИПА "ЗАКОН"


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz