Офіційні сайти відомств
» 2011 » Жовтень » 11 » Наша не наша війна.- Олег БЕРЕЗЮК про акції протесту "афганців", "чорнобильців" ... біля Верховної Ради.
21:01
Наша не наша війна.- Олег БЕРЕЗЮК про акції протесту "афганців", "чорнобильців" ... біля Верховної Ради.
Однією із найбільш резонансних подій минулого місяця була акція протесту ветеранів війни в Афганістані та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС проти позбавлення соціальних пільг.

Деякі журналісти у гонитві за сенсацією навіть повідомляли про штурм "афганцями" Верховної Ради. Сьогодні пристрасті дещо охололи і тому можна сподіватись на тверезу оцінку цих подій.

Очевидно, що ніякого штурму парламенту не було.

У людей, які взяли участь у цій акції, відбувся короткочасний сплеск емоцій викликаний тим, що влада намагалась відібрати у ветеранів навіть ті крихти, які передбачені законом як компенсація за участь у бойових діях та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

І саме головне, що все це відбувається тоді, коли в Україні міліонери стають мільярдерами, а бідні ще біднішими. У зв’язку з цим можна зробити висновок, що рішення про позбавлення ветеранів пільг було не виваженим і не обґрунтованим.

А взагалі, на фоні загального зубожіння і безпідставного збагачення олігархів, досить ризиковано вступати в конфлікт з людьми, які знають, що таке війна і вміють користуватись зброєю.

Судячи з кількості бойових нагород, що прикрашали уніформу учасників акції, можна зробити висновок, що отримали вони їх не на військових навчаннях, а за участь у реальних бойових діях.

Серед мітингувальників було досить багато молодих людей в уніформі. Були і ті, кому сьогодні уже за 50 і не виключено, що серед них могли бути і безпосередні учасники штурму палацу Аміна, а він був значно краще укріплений ніж Верховна Рада і охоронявся набагато краще підготовленими бійцями ніж ті, які охороняють український парламент.

У зв’язку з цим можна зробити досить простий висновок: якби перед учасниками цієї акції стояло завдання взяти штурмом Верховну Раду, то можна не сумніватись, що воно було б виконане. Очевидно, що такої цілі учасники мітингу перед собою не ставили. [виділення порталу]

Але чи означає це, що представникам нинішньої влади нічого не загрожує і вони можуть спокійно втілювати в життя будь-які реформи?

Звичайно, що це далеко не так. Будь-яка реформа має бути виваженою і обґрунтованою. В іншому випадку, вона може призвести до соціальних потрясінь і мати непередбачувані наслідки.

Варто звернути увагу і на те, що в акції протесту, крім ветеранів Афганістану, взяли участь і члени всеукраїнської громадської організації ветеранів повітрянодесантних військ "Ніхто крім нас".

Загальновідомим є те, що військовослужбовці повітрянодесантних військ у свій час складали еліту Збройних Сил СРСР. Особовий склад цього роду військ пройшов відповідну розвідувально-диверсійну підготовку та володіє методами ведення війни на чужій території.

Серед інших родів військ десантники відрізняються високою дисципліною і організованістю.

Таким чином можна стверджувати, що це досить серйозна сила і при правильному підході може бути використана як на благо так і на шкоду нашій державі. [виділення порталу]

На фоні масового незадоволення та при наявності злої волі досить просто знайти людей, які з тих чи інших причин можуть взяти участь у акціях по дестабілізації ситуації в країні, що може поставити під загрозу не лише мир і спокій наших громадян, але і сам факт існування України як незалежної держави.

Це досить песимістичний прогноз, але така загроза реально існує і тому не можна її залишати поза увагою. У зв’язку з цим держава має відповідально підійти до вирішення питань соціального забезпечення учасників бойових дій. Тут має бути серйозний і виважений підхід.

Дехто стверджує, що Україна не воювала в Афганістані і то була не наша війна, а тому проблеми "афганців" – це не наші проблеми. Таке твердження не витримує жодної критики.

У свій час Україна входила до складу СРСР, і частина військовослужбовців, що призивалась з території України, брала безпосередню участь у бойових діях на території ДРА.

Саме тому то була і наша війна. І сьогодні нам пред’явлено власний рахунок за участь у тій війні. Це і сироти, і вдови, і престарілі батьки, які на цій війні втратили своїх дітей і тому не можуть розраховувати на їх підтримку в похилому віці.

Всі ці люди є громадянами незалежної України і тому наша держава зобов’язана подбати про них. Тоді це буде гарним прикладом і для тих військовослужбовців, які сьогодні виконують спеціальні військові місії за межами України. [виділення порталу]

У зв’язку з цим мова може йти не про позбавлення пільг певної категорії громадян України, а про реформу всієї системи соціального забезпечення, в тому числі, і соціального захисту військовослужбовців та їх сімей.

При здійснені такої реформи було б доцільно переглянути саму систему пільг. Не секрет, що в Україні досить багато людей, які незаслужено користуються пільгами учасників бойових дій чи ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Можливо варто запровадити систему адресної фінансової допомоги людям, які дійсно мають у тому потребу.

Через Міністерство оборони досить легко встановити, хто, де і в яких операціях брав участь і у зв’язку з цим визначити розмір компенсації. При цьому держава має подбати і про сім’ї тих, хто загинув при виконанні військового обов’язку.

Крім того, враховуючи значний життєвий і бойовий досвід ветеранів, потрібно було б більш активно залучати їх до військово-патріотичного виховання молоді, військовослужбовців строкової служби та курсантів вищих військових навчальних закладів.

Ветерани, які брали участь у реальних бойових діях, як ніхто інший можуть внести свій посильний вклад у розбудову української армії. Очевидно, що незалежній Україні потрібна сильна і боєздатна армія, яка у будь-який час зможе захистити і державу, і народ.

Разом з тим слід сподіватись, що військовослужбовець тільки тоді буде добре виконувати покладений на нього обов’язок, коли буде впевненим у тому, що і держава надасть йому необхідну допомогу, якщо у цьому виникне потреба.


Олег Березюк
, голова Українського юридичного товариства,
член Спілки офіцерів України,
для УП

: 1334 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 2
1 Прикордонник  
0
На мою думку потрібно боротися за свої права, більшість не розуміють , що потрібно робити.Для цього і є СОУ, УСВА та інші організації. Вони будуть сильні тільки тоді коли у них буде підтримка з боку людей. Афганці показали свою спроможність, СОУ почиває на лаврах 20 річчя.

2 Петро_ЛИСЕНКО  
0
"...Афганці показали свою спроможність, СОУ почиває на лаврах 20 річчя..." Дозвольте спитати, шановний колего: ПРО ЯКІ ЛАВРИ І ДЛЯ КОГО ВИ ПИШЕТЕ?
Тут, - на сторінках порталу, саме і спілкуються ті офіцери СОУ, які ніколи не отримували лаврів і ніколи не спочивали на них. А ті хто їх отримав, то це не СОУ, а тільки де які її члени.
АФГАНЦІ (за інформацією з Криворізької УСВА) не збіралися робити те що відбулося біля ВР, а на пана Новожилова говорять , що він "артеківській педофіл". Також вони сьогодні не збіраються без команди (з гори) щось робити. Пряма мова - "... коли ж відбулось біля ВРУ , то нам стало вигідно говорити про те, що безнас не відбулося би..."
Тому мені сьогодні не зрозуміло, до чого вони спроможні чи здатні.


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz