|
» 2012 » Квітень » 6 » На урочисті збори, які пройдуть у штабі флоту..., не планується приїзд жодного з представників центральної влади...?
10:15 На урочисті збори, які пройдуть у штабі флоту..., не планується приїзд жодного з представників центральної влади...? |
...один із офіцерів штабу українського флоту розповів, що нинішнє святкування 20-ліття створення ВМС України проводиться переважно силами відставників і громадських організацій...
Чи вдалося за 20 років створити сучасний боєздатний український флот? – це питання я ставив багатьом діючим і відставним офіцерам та військовим експертам, і всі вони давали неоднозначну відповідь. З одного боку, майже на «порожньому» місці вдалося створити військову структуру цілого виду військ. На сьогодні рівень ВМС України – нижче допустимого. Ефективно виконувати свої завдання флот повністю не може Сергій Кулик.
Сімферополь – П’ятого квітня 1992 року
Президент України Леонід Кравчук підписав Указ №209 «Про невідкладні
заходи по будівництву Збройних Сил». Згідно з цим документом розпочалося
створення Військово-морських Сил України. Через два дні, 7 квітня,
глава держави призначив контр-адмірала Бориса Кожина першим командувачем
відродженого українського флоту, а в Севастополі почала роботу
Організаційна група ВМС України, яка складалася лише з 50 офіцерів і
мічманів.
|
«Структура відпрацьована, повністю наповнена кадровим складом, досвідченим і підготовленим. Що ж стосується військової техніки і кораблів, то, звичайно, на сьогодні рівень ВМС України – нижче допустимого. Зараз ефективно виконувати свої завдання, враховуючи стан техніки, флот повністю не може», – зазначив директор севастопольського аналітичного центру «Номос» Сергій Кулик.
Він звертає увагу на фактичну відсутність підводних сил флоту, а серед надводних – переважання кораблів і суден, які вже вичерпали всі часові ресурси.
За даними «Номоса», зараз ВМС України мають на озброєнні лише одного фрегата і 4 корвета, загалом – 20 бойових кораблів (із яких лише половина «на ходу», решта – на ремонті або «у відстої») і ще близько 40 спеціальних та допоміжних плавзасобів, проте, більшість із них вимагає негайного ремонту. Найновіший із кораблів – корвет «Тернопіль» – був спущений на воду 10 років тому, а перший новий корабель в рамках суднобудівної програми «Корвет» лише торік заклали в Миколаєві, але зараз будівництво призупинене – брак коштів.
Разом з тим, експерти, в тому числі закордонні, загалом високо оцінюють рівень підготовки особового складу українського флоту, вважаючи це результатом активної участі українського флоту у програмах військової співпраці з НАТО і США. Головні проблеми – фінансові і політичні
Військові насамперед нарікають на брак уваги з боку Президента та уряду, причому, як і нинішніх, так і попередніх. Втім зараз флотові найважче, зважаючи на економічну кризу і загальнополітичну ситуацію в країні, каже колишній командувач ВМС України адмірал Ігор Тенюх.
За його словами, головні нинішні проблеми ВМС України пов’язані зі ставленням держави і нинішнього її керівництва до флоту та моряків. Проблеми з фінансуванням поточної діяльності флоту, його модернізації, будівництва нових кораблів, зниження рівня співпраці із флотами країн-партнерів, зокрема, членів Північноатлантичного альянсу адмірал Ігор Тенюх
«Із цього витікають проблеми з фінансуванням поточної діяльності флоту, його модернізації, будівництва нових кораблів, зниження рівня співпраці із флотами країн-партнерів, зокрема, членів Північноатлантичного альянсу. А ще – проблеми із забезпеченням високого морально-бойового духу. Він залежить і від фінансової оцінки служби моряків, яка у рази нижча, аніж у російських колег-сусідів, і від військово-патріотичного виховання особового складу на прикладах саме вітчизняної, а не чужої історії, і, звичайно, від використання на службі української мови, що у світлі ситуації в країні, зараз знизилося», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода адмірал Ігор Тенюх. Водночас, один із офіцерів штабу українського флоту розповів, що нинішнє святкування 20-ліття створення ВМС України проводиться переважно силами відставників і громадських організацій.
До ювілею командувач не отримав привітань ні від Президента, ні від уряду і парламенту, ні, навіть, від Севастопольської міської держадміністрації. На урочисті збори, які пройдуть у штабі флоту в суботу, не планується приїзд жодного з представників центральної влади, не очікують навіть нікого із заступників міністра оборони. Не буде ні державних нагород, ні відзнак міністра.
Мирослав Мамчак, капітан 1 рангу запасу і колишній член Орггрупи ВМС України, каже, що попри це військові моряки «відчувають любов і підтримку простих українців з усіх регіонів держави» і сподіваються на «швидке завершення економічної кризи і зміну політичної ситуації в країні».
Радіо Свобода
|
: 591 |
: PORTAL_SOU
| : 5.0/2 |
|
"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ
|