Офіційні сайти відомств
» 2012 » Січень » 12 » На сьогодні залишилось ще багато не знищених і не вихолощених пам'ятних дат і професійних свят. "ЗАЧЕМ ТЯНУТЬ РЕЗИНУ?"
21:18
На сьогодні залишилось ще багато не знищених і не вихолощених пам'ятних дат і професійних свят. "ЗАЧЕМ ТЯНУТЬ РЕЗИНУ?"
Коли читаєш указ Президента України «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят» від 30 грудня 2011 року N1209/2011, то мимоволі ставиш питання: «А чому тільки «деяких» а не всіх? Навіщо зволікати?»
Таке питання виникає тому, що зміст цього указу не відповідає формальній меті,- «впорядкування відзначення». Всупереч цього видно, як саме цим указом знищується реальне відзначення пам’ятних дат шляхом їхнього нелогічного перенесення. І аж ніяк не впорядковується.

Наприклад, День Свободи має конкретну дату (22 листопада 2004 року), яка є початком боротьби українських громадян проти злочинного нехтування їхнім конституційним виборчим правом вільно обирати президента своєї держави. Тому не зрозуміло, чому його треба відзначати у січні і,тим більше, в один день із зовсім іншим за історичною хронологією та змістом Днем Соборності (22 січня 1919 року). Стає взагалі незрозумілим ані з позиції державницької, ані з позиції елементарної логіки, чому нинішня адміністрація президента, яка цей день вважає «таким, що роз’єднує українське суспільство, оскільки 22 листопада є святковою датою лише для частини громадян України», об’єднує його в даті з Днем Соборності.

Але коли намагаєшся знайти державницьку логіку у перенесенні Дня флоту України на останню неділю липня, то починаєш поступово розуміти іншу логіку такого указу. І вона дійсно державницька. Точніше вона «дєржавная», а ще точніше «вєлікодержавная». Бо як інакше можна пояснити поєднання у даті із відзначенням «Дня военно-морского флота России», який там за імперською традицією є успадкованим від СРСР і був встановлений 22 червня 1939 року постановою Ради народних комісарів СРСР і Центральним комітетом партії компартії більшовиків, і з того часу відзначається в останню неділю липня. Яким боком цей день має відношення до флоту України? А ось «з вікон Московського кремля» це виглядає цілком логічно з будь яких позицій.
Стосовно інших «деяких пам'ятних дат та професійних свят» згаданих у цьому указі національної державницької логіки теж не видно.

А коли чиновник з адміністрації президента намагається пояснити, що необхідність такого указу викликана зверненнями громадських організацій і надає їхній перелік (разом 13 організацій, які позиціонуються за своїм статусом так: міжнародних – 5, регіональних – 10 (з 8 областей), які аж ніяк не можуть бути підставою для такого рішення), і наводить 3 цитати з цих звернень (2 – російською мовою),то рівень «проффесиональности» президентської команди не залишає сумнівів. І цілком можливо, що в кабінетах адміністрації глави держави вже зріють наступні укази, наприклад з такими назвами:«О праздновании Дня Вооружённых сил УкрАины и Дня защитника Отечества 23 февраля», «О праздновании Дня независимости УкрАинской республики Российской федерации 10 марта» [у цей день більшовики проголосили УРСР у Харкові у 1919 році, а 17-19 березня 1918 року створювали Украинскую Советскую Республику]… Можна ще багато указів придумати, але і часу багато витратити на це. Бо на сьогодні залишилось ще багато не знищених і не вихолощених пам'ятних дат і професійних свят, спрямованих на підтримку і зміцнення держави Україна і її національних державницьких символів, атрибутів, традицій, тому було б цілком логічним прискорити їхнє формальне знищення одним указом.

Ось і виникає питання:«А чому тільки «деяких» а не всіх разом пам'ятних дат та професійних свят?» Хіба команда президента не в змозі створити указ «О праздновании в Украине всех памятных дат и профессиональных праздников 7 ноября». Після цього всім це стане зрозуміло. І не треба буде кожного разу вигадувати що з чим змішувати і до яких дат переносити.

«А чо? Гулять так гулять! Пока при власти зачем тянуть резину!?».

P.S. Майдан не закінчується. День Свободи попереду.
Петро Лисенко,
полковник, керівник порталу українських офіцерів.

: 636 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz