» 2012»Травень»4 » На Маківці близько тисячі людей вшанували пам'ять Українських Січових Стрільців. (+фото,відео)
19:39
На Маківці близько тисячі людей вшанували пам'ять Українських Січових Стрільців. (+фото,відео)
Представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України вшанували пам'ять загиблих Українських Січових Стрільців та взяли участь у святкуванні 97-ї річниці перемоги УСС на горі Маківка (Сколівські бескиди). Там відбувся чин панахиди та віче пам’яті за героїчно загиблими Українськими Січовими Стрільцями. В заході, присвяченому 97-ій річниці перемоги Українських Січових Стрільців на горі Маківці, загалом зібралося близько тисячі осіб.
Бої за гору Маківку — запеклі позиційні бої, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915 року, у ході Першої світової війни, на східному фронті, в Карпатах між підрозділами австо-угорської 55-ї піхотної дівізії І. фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів УСС) та російськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана
Участь в урочистому вшануванні взяли представники Львівської ОДА, депутати Львівської облради, керівники Сколівського району Львівської області, представники політичних партій, Львівської обласної організації Спілки офіцерів України (разом з ними був представник Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ отець-диякон Андрій Сіданич),члени Львівської обласної спілки політичних в'язнів України, низки громадських організацій Львівщини,представники молодіжних організацій, зокрема, "Пласту" та громади Сколівського району.Також в цьому заході взяла участь делегація з Кривого Рогу, до складу якої входили представники Спілки офіцерів України, Криворізького міського об’єднання ВУТ Просвіта ім. Тараса Шевченка, Інгульської паланки війська Запорозького Низового, юнацької та шкільної молоді.
Урочистості розпочалися з панахиди біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на горі Маківці,
на місці історичної загибелі українських воїнів. На їхніх могилах запалили лампадки, а школярі поклали до Меморіалу гірлянди, сплетені з вічнозеленої ялини. До учасників численного віча, серед інших, звернулися представники делегації з Кривого Рога -
Старійшина Інгульської паланки війська Запорозького Низового Павло Лісняк
та прочитала вірша "Повстання" криворізького поета Володимира Стецюка семикласниця Катерина Нацентова, що було надзвичайно прихильно сприйнято учасниками Віча.
Голова Львівської обласної організації - член Центрального Проводу Спілки офіцерів України полковник Петро Костюк у своєму виступі, зокрема, зазначив, що: "Битва на Маківці це свідчення переходу української нації від пасивного до активного стану. Це перша велика спроба українців в двадцятому столітті стати активним чинником історії, творцями свого майбутнього. Ця перша національна українська військова формація минулого століття явила світові українського вояка-переможця, який прагне своєї Української держави та свого національного війська. Тут на Маківці воювали легендарні сотник Дмитро Вітовський, майбутній Секретар (міністр) Військових Справ ЗУНР, хорунжа Олена Степанів, перша у світі жінка офіцер, прийнята військову службу (120 років з дня народження якої відзначатимемо в грудні 2012р.) та багато інших. Національно-державницькі традиції УСС успадкувала УГА, ядром якої у 1918р. став Легіон УСС, Галицько-Буковинський куріннь, який розвинувся в Корпус Січових Стрільців Армії УНР на чолі з Євгеном Коновальцем, Карпатської Січі, а в 40 роки двадцятого століття - УПА. Переможна битва на Маківці є складовою Пантеону українських перемог. Чин Українських Січових Стрільців спонукає нас сьогодні до активності, до творення сьогодення та майбутнього України".
"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."
При використанні інформації
посилання наwww.portsou.at.ua бов’язкове.
Зміст
матеріалів на сторінках сайту не завжди
відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації
СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає
сервіс "Ucoz".
Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть
автори матеріалів.