Офіційні сайти відомств
» 2010 » Листопад » 5 » На 93-му році життя відійшов у вічність Володимир Миколайович Ференс
19:01
На 93-му році життя відійшов у вічність Володимир Миколайович Ференс
      На 93-му році життя відійшов у вічність Володимир Миколайович Ференс, ветеран Другої світової війни, вояк Української Повстанської Армії, багаторічний в’язень комуністичних концтаборів, кавалер ордена Ярослава Мудрого, великий патріот України, людина світлого розуму, доброго серця, щедрої душі і працьовитих рук.
    На долю Володимира Ференса випали важкі випробування. Народився він 1918 року в родині офіцера армії Української Народної Республіки у розпалі кривавої війни за незалежність молодої Української держави. Пережив голодомор, колективізацію. Його діда, дбайливого, працьовитого господаря, шановану людину, більшовицька влада розкуркулила і вислала з рідного села.
       Батькові дивом вдалося уникнути репресій, але пан Володимир бачив, як енкаведисти заарештовували вчителів, священників, колишніх петлюрівців, та інших освічених, національно свідомих, порядних людей.
Радянсько-німецька війна застала його на службі в червоній армії. Після оточення і розгрому підрозділу, в якому воював, потрапив до німецького полону. Двічі втікав. Повернувшись на рідну Житомирщину, пішов до українських повстанців.
       Під час служби в УПА не один раз потрапляв у здавалось безнадійні, небезпечні для життя ситуації. Але Бог і доля вберегли його від поранень і від смерті. У березні 1944 року важко хворим на тиф у непритомному стані потрапив у лапи емгебе. Вирок суду: 25 років позбавлення волі. Провів у ГУЛАГівській неволі довгі 12 років. Останні 50 років прожив на Київщині, в с. Кірове (Кучаків) Бориспільського р-ну. Любив життя, людей і Україну. Усім, чим міг, допомагав представникам місцевих українських патріотичних організацій. Нас, молодше покоління борців за українську справу, він вважав своїми ідейними послідовниками і всіляко підтримував. Не тільки словом, але й ділом. Односельці цінували й глибоко поважали Володимира Ференса за доброту, повсякчасну готовність прийти на допомогу.
       Провести покійного в останню земну дорогу, віддати останні людські почесті зібралися друзі, серед них представники Київського обласного Братства вояків ОУН-УПА, Від Спілки офіцерів України участь у похороні взяв заступник голови СОУ, капітан першого рангу, народний депутат України попередніх скликань Євген Лупаков. Від Комітету захисту України - пані Наталія Осьмак.
       Під час траурного мітингу промовці високо оцінили вклад Володимира Ференса у боротьбу за волю України І закликали присутніх брати з нього приклад, як з людини, Українця, християнина, товариша і героя.
       Вічна пам’ять і вічна слава Володимиру Миколайовичу Ференсу!

       Від імені друзів і соратників, усіх , хто знав і завжди пам’ятатиме цю світлу людину

Анатолій Ковальчук, м. Бориспіль

: 597 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz