Офіційні сайти відомств
» 2013 » Серпень » 20 » Львівска ОО СОУ взяла участь у круглому столі присвяченому пам'яті Василя Вишиваного (фото + відео)
13:34
Львівска ОО СОУ взяла участь у круглому столі присвяченому пам'яті Василя Вишиваного (фото + відео)

В неділю, 18 серпня представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь у круглому столі присвяченому пам'яті Василя Вишиваного. Цей захід проходив з ініціативи Наталки Криничанки у приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки за участі представників низки громадських організацій Львівщини. У заході взяв участь Герой України Юрій Шухевич .
Вступне слово промовила Наталка Криничанка. Доповідь про життєвий шлях Василя Вишиваного зробив науковець, історик та архівіст, директор Обласної універсальної наукової бібліотеки, громадський діяч Іван Сварник. Він цікаво розповів про Василя Вишиваного і те, як його доля пов’язана з Україною. Він підкреслив, що Вільгельм Га́бсбурґ (Васи́ль Вишива́ний) був великим прихильником України та української державності.
Після цього артистка театру ім.Марії Заньковецької Надія Шепетюк прочитала вірші В.Вишиваного. Присутні ділилися своїми знаннями про різні періоди життя Василя Вишиваного. Зокрема це зробили Юрій Шухевич,голова ЛОО СОУ полковник Петро Костюк.


Фоторепортаж Андрія Роя
Львівська обласна організація Спілки офіцерів України


_______________________________________________________________________________________


Довідка


Вільгельм Франц фон Га́бсбурґ-Лотрі́нґен (Васи́ль Вишива́ний) (нім. Wilhelm Franz von Habsburg-Lothringen) (* 10 лютого 1895 — †18 серпня 1948) — український військовийдіяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь (ерцгерцог), полков-ник армії УНР. В певний період ча Першої Світової війни Вільгельм Габсбург перейняв командування Українськими Січовими стрільцями.
Вільгельма Габсбурга знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім'ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Він вважався одним з неофіційних претендентів на український трон в разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь Вишиваний прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України. Його найвідомішим літературним внеском є збірка віршів «Минають дні» (1921). Її Вільгельм присвятив своїм бойовим товаришам по УСС. У пам'ять про тих, хто віддав життя заради України, він писав:


До зброї! До зброї, стрільці!
Товаришів рідних згадайте,
Що мріють про волю в холодній землі, —
Всі сили до бою з'єднайте.


Останній рік свого життя В.Вишиваний провів у Лук'янівському СІЗО. Помер від туберкульозу 18 серпня 1948 року.


__________________________________________________________________________________________________


Також 18 серпня Василя ВИШИВАНОГО було вшановано у Києві біля Лукянівського СІЗО (відео 5 ua): 594 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz