|
» 2012 » Січень » 30 » Львівська обласна і міська СОУ організували і взяли участь у регіональних та Всеукраїнських заходах із вшанування пам'яті Героїв Крут (фото)
23:09 Львівська обласна і міська СОУ організували і взяли участь у регіональних та Всеукраїнських заходах із вшанування пам'яті Героїв Крут (фото) |
Представники Львівської обласної та міської організацій Спілки офіцерів України взяли участь у заходах з нагоди відзначення 94-ї річниці подвигу Героїв Крут:-
27 січня керівництво Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, представники силових структур та громадськості, за участі військовослужбовців з роти почесної варти Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, салютної групи та оркестру Академії СВ імені Петра Сагайдачного, ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, поклали квіти до могили учасника бою під Крутами І.Лоського.
27 січня у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбувся Вечір-реквієм з нагоди вшанування подвигу Героїв Крут.
29 січня члени Львівської СОУ у складі обласної делегації взяли участь у заходах, які проходили в Борзнянському районі Чернігівській області біля Меморіалу пам'яті Героїв Крут.
Львівська ОО СОУ.
________________________________________
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Ігор Костянтинович Лоський (* 15 грудня 1900, м. Люблін — † 27 травня 1936, м. Львів). Син історика права, українського громадського та політичного діяча, дипломата Костянтина Володимировича Лоського.Навчався у 2-й Українській гімназії імені Кирило-Мефодіївського товариства в Києві. Разом з іншими гімназистами у січні 1918 року вступив до Студентського куреня армії УНР. Брав участь у Бою під Крутами, в якому був важко поранений. Написав спогади про цю подію під назвою «Крути». Згодом працював у Міністерстві закордонних справ УНР.Після Визвольних змагань перебував на еміграції. Спочатку перебував у Відні, де 1921 року став студентом Українського вільного університету. Згодом університет переносять до Праги, де Ігор Лоський продовжує навчання до 1927 року. Під час навчання брав також активну участь в українському громадському житті, став одним із засновників товариства «Український стяг».1927 року продовжив студії в Українському науковому інституті в Берліні. Навчався під керівництвом професора Дмитра Дорошенка, що дало йому можливість значно поглибити знання з історії. Особливо цікавився Ігор Лоський періодом Гетьманщини, підготував монографію про Івана Богуна. У Німеччині написав праці «Українці на студіях у Німеччині в ХVI-ХVІІІ ст.ст.» (1931) й «Українські студенти в Ростоку й Кілі» (1932).1932 року переїхав до Львова. За сприяння митрополита Андрея Шептицького отримав посаду учителя Малої греко-католицької семінарії, де викладав історію та французьку мову, а також одночасно обіймав посаду співредактора часопису «Хліборобський шлях».Писав та друкував історичні нариси та статті в багатьох українських часописах та видавництвах, зокрема «Новий час», «Червона калина», «Нова хата», «Життя та знання». Написав ряд монографій з історії Гетьманщини ХVІІ й ХVІІІ століття.Ігор Лоський помер раптово на 36-му році життя. Довідка надана Історико-меморіальним заповідником «Личаківський цвинтар».
|
: 677 |
: PORTAL_SOU
| : 5.0/2 |
|
"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ
|