Офіційні сайти відомств
» 2013 » Січень » 12 » Львівська обласна організація СОУ взяла участь у заходах із відзначення 100-річчя Василя Кука (фото ЛОО СОУ)
19:31
Львівська обласна організація СОУ взяла участь у заходах із відзначення 100-річчя Василя Кука (фото ЛОО СОУ)
11 січня у рідному селі В.Кука - смт.Красне, Буського району, відбулися урочистості до 100-річчя від дня народження генерал-хорунжого, головного командира УПА Василя Кука. . Організаторами цих заходів стала громадськість спільно з місцевою владою.

У заходах взяв участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій. Були присутні син Василя Кука Юрій, Герой України Юрій Шухевич, представники Львівської ОДА, Львівської обласної ради, ЛНУ імені І.Франка, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею "Тюрма на Лонцького", Братства ОУН-УПА, Спілки політвязнів , Спілки офіцерів України, Пласту та низки інших громадських організацій.

Біля могили Василя Кука відправили панахиду священики різних конфесій. Після молитви Петро Колодій, депутати обласної ради, представники громадськості і місцевої влади поклали квіти та вінки. Далі учасники зібрання відвідали місцевий краєзнавчий музей, де відкрито експозицію, присвячену легендарному командирові. Обласна рада виділила на ремонт цього приміщення 100 тисяч гривень. Петро Колодій висловив вдячність місцевій громаді за те, що вона дбає про збереження пам’яті свого легендарного земляка.

В музеї є також матеріали, присвячені вихідцю із Красного Іва́нові Ти́ктору — громадському і політичному діячеві, хорунжому УГА, відомому українському видавцеві і редакторові. Серед його видань і добре знайома нашим військовикам «Історія українського війська». Іван Тиктор і Василь Кук були добре знайомі та мали приятельське спілкування .

В музеї створена експозиція, присвячена літунському полку УГА — авіаційна частина Української Галицької Армії. Він постав із відділу, що його на авіаційній базі в Красному організував сотник Петро Франко. Полк перебував тут до травня 1919 року.

У подарунок місцевому краєзнавчому музею було передано міні-виставку (навчально-демонстраційний посібник) "УПА. Історія нескорених", підготовлену науковцями Центру досліджень визвольного руху.

Після цього в актовій залі школи № 1 відбулася урочиста академія пам’яті Василя Кука . Заступник директора школи Ярослав Стецишин розповів про життя Василя Кука в Красному, а історик Володимир В’ятрович прочитав публічну лекцію про Головного командира УПА. Було виконано високохудожні мистецькі твори. В концерті брали участь і правнуки брата Василя Кука-учні школи№ 1. У подарунок школі № 1 було передано бібліотечку украінських книжок.

Виступаючі ділились своїми враженнями від прижиттєвого спілування з Василем Куком та відзначали його непересічну роль в національно-визвольній боротьбі.

Виступаючі назагал зазначали, що сьогодні влада не визнає справжніх українських героїв, намагається спотворити українську історію, прищепити молодим українцям почуття меншовартості. Ми повинні розуміти, кому це вигідно.Висловлювалась впевненість , що дуже скоро настане час, коли ювілеї осіб такого масштабу, як Василь Кук, відзначатимуть на всеукраїнському рівні, і вся Велика Україна славитиме національних героїв.

У Буському районі 2013 рік оголошено роком Василя Кука. Вшанування Головного Командира Нескорених триває…

Фоторепортаж Aндрія Pоя
Львівська обласна організація СОУ

для порталу українських офіцерів (Спілки офіцерів України)


: 511 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz