Офіційні сайти відомств
» 2011 » February » 8 » Лист СОУ до Президента, Голови ВРУ, МОУ стосовно відміни приписки до військових звань "ЗАПАСУ" , " У ВІДСТАВЦІ"
11:34
Лист СОУ до Президента, Голови ВРУ, МОУ стосовно відміни приписки до військових звань "ЗАПАСУ" , " У ВІДСТАВЦІ"
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ВЕРХОВНОМУ ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ЯНУКОВИЧУ В.Ф. ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЛИТВИНУ В.М.
МІНІСТРУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ ЄЖЕЛЮ М. Б.

До Всеукраїнської громадської організації Спілки офіцерів Україні звертаються офіцери щодо офіційного запровадження порядку звернення після закінчення терміну військової служби до ветеранів Збройних Сил старших офіцерів і генералів, аналогічно із загальноприйнятим у цивілізованому СВІТІ, без вживання слів «запасі», «відставці».
У наказі про звільнення, у пенсійному посвідчені і отриманому у військовому комісаріаті військовому, квитку словосполучення (як приклад "полковник у запасі" відсутнє У зазначених документах у графах військове звання. записано - „полковник". Не передбачене таке „звання" (словосполучення) і статутом Збройних Сил України, тому воно офіційно і не присвоюється, але на жаль, застосовується у повсякденному житті, у тому числі, святкових наказах різного рівня, засобах масової інформації.
Використання подвійного словосполучення доречно ТІЛЬКИ ТОДІ, коли воно стосується військовозобов'язаного, який не проходив військову службу отримав освіту і перше офіцерське звання і був приписаний у запас після навчання на військовій кафедрі цивільного навчального закладу та для внутрішньої роботи у облікових підрозділах військових комісаріатів.
Неможливо уявити, щоб до звань - „доцент", "професор" „Заслужений"... і т.п. добавляли слова - «на пенсії», чи «запасі».
Нерозуміння, а може випадковість, привели по укорінення неофіційного технічного словосполучення (а не військового звання) у вживанні яке на жаль демонструє зневажливе ставлення до державних людей, принижує значення займаних у свій час посад, отриманого ВІДПОВІДНОГО ВІЙСЬКОВОГО звання та військової служби у цілому.
На підставі наведеного, з метою підняття престижу військової служби просимо Вас внести зміни, у п.4. ст.5 «Склад військовослужбовців і військовозобов'язаних. Військові звання». Закону України .Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-ХІІ, а саме;
"До військових звань громадян України, які перебувають у запасі чи відставці, додаються слова відповідно "запасу" або "у відставці" слова: "запасу" та «у відставці» - вилучити, або додати слова "крім офіцерів генералів які отримали військові звання відповідно до займаних посад під час проходження військової служби».

ГОЛОВА СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ІІ СКЛИКАННЯ
ПОЛКОВНИК В.БІЛОУС


: 959 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Login:
Password:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  February 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Powered by uCoz