Офіційні сайти відомств
» 2013 » Лютий » 18 » Хто Ви пане Міністр: злочинець чи дилетант?
21:30
Хто Ви пане Міністр: злочинець чи дилетант?
24 грудня пан Лебедєв П.В. указом Президента України призначений Міністром оборони України. І відразу почав свою бурхливу діяльність на цій посаді. Так нещодавно п. Лебедєв побував з робочим візитом в 72-й окремій механізованій бригаді 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що у Білій Церкві на Київщині, де і виступив перед особовим складом цієї частини. Чесно кажучи, автор цих рядків особисто не був присутній під час цього «свята» «української мови і військової думки», але даний виступ викликає досить неоднозначне враження. Новопризначений Міністр оборони, менш ніж за 10 хв. своєї розповіді, спромігся на словах здійснити те, що не вдається багатьом посадовим особам Міністерства оборони за всі роки незалежності України, та навіть більше, не вдавалось таким військовим мислителям, як Клаузевіц, Мольтке, Шапошніков та ін. Отже він в своїй промові звільнив 110 000 військовослужбовців, оновив парк техніки та всіх військовослужбовців забезпечив житлом.

Давайте спробуємо розібрати цю промову по частинах, для того щоб відповісти на те питання, що нас цікавить.

По перше, пан Міністр маючи вищу фінансову освіту (У 1980–1984 роках — курсант Ярославського Вищого військово-фінансового училища, спеціальність: фінансист-економіст, кваліфікація: фінансист) чомусь не дуже вміло оперує цифрами, не будемо вдаватись в вивчення Концепції розвитку ЗСУ до 2017 року, а вдамось просто до здорового глузду. Так під час промови було зазначено, що на сьогодні чисельність ЗСУ складає 182 000 чоловік, з яких лише 72 000 (трохи більше 30 %) є бойові частини, а решта це «війська забезпечення» (цитата міністра оборони). Інший факт, в закладах освіти Міністерства оборони України перебуває 25 000 чол. постійного складу, тобто тих, які забезпечують навчальний процес, а навчається лише 5000 курсантів, тобто п’ять чоловік навчають одного, мабуть таких умов для навчання не мають навіть курсанти елітногоWest Point. Звичайно пан Міністр, як «висококваліфікований» посадовець включив сюди і ті заклади, які безпосередньо освітою не займаються, але відносяться до таких закладів (Центральний науково – дослідний інститут та ін.), але все одно цифра вражає.

По друге, Міністр разом з Президентом України, в зв’язку з переходом на контрактну армію, вирішили скоротити військові комісаріати, тому що їм нібито не буде що робити (а це ще 8 000 особового складу). Та чи сказав Вам пан Президент (бо він Вам чимало наговорив), що ОСНОВНИМ завданням військових комісаріатів є: «підготовка і проведення у взаємодії з органами місцевого самоврядування у визначені Указом Президента України строки загальної чи часткової мобілізації громадян і техніки підприємств, установ, організацій у Збройні Сили та інші військові формування України» (відповідно до п. 3 Положення про військові комісаріати, затвердженого Указом Президента України від 15 лютого 1994 року N 48/94), і лише потім, підготовка і проведення у взаємодії з органами місцевого самоврядування призову громадян на строкову службу, відправка призовників до військ. То ж хто буде проводити мобілізацію, чи в Ваші фінансові плани не входить оборона та захист Батьківщини?

По третє, Рішенням Президента України визначено (зі слів Міністра), з 01.02.13 року військовослужбовцям збільшити грошове забезпечення в 2 рази, а далі, чомусь вже йдеться мова не про всіх військовослужбовців, а лише про молодший офіцерський склад та військовослужбовців за контрактом, і лише на 25%, то що це прорахунки чи свідома брехня?

По четверте, у виступі вказано, що Рішенням Президента України на оновлення військової техніки в 2013 році виділено аж 1,5 млрд. грн. (знову ж таки чому такі рішення приймаються Президентом України, а не визначаються Законом України, яким Затверджується Державний бюджет), так на перший погляд цифра досить таки значна, але що можна за ці кошти придбати: близько 500 танків БМ «Оплот», один танк для ЗСУ коштує 29.5 млн. грн., близько 1 000 БТР – 4, вартістю 12 млн. грн. кожен. При цьому вже заплановано створення та будівництво одного військово-транспортного літака Ан-70, проектування та будівництво одного корабля класу «корвет», створення одного виробу «Сапсан». На ці цілі передбачено 919,0 млн. грн., для того щоб порахувати, що залишається не потрібно бути фінансистом. А скільки ще не враховано щорічних обов’язкових технічних оглядів, ремонтних робіт і.т.д., а ось в такому світлі ця цифра просто мізерна. Тож пане Міністр, чи достатньо цих коштів для підтримання боєготовності про яку Ви, начебто, так піклуєтесь, якщо на сьогоднішній день понад 95 % техніки та озброєння ЗСУ використовуються ще з часів СРСР? В принципі, якщо порівнювати з Африканськими країнами то, це дійсно великий крок. Професійну армію Ви напевно плануєте будувати по їхньому зразку.

Також була освітлена і така гостра на сьогодні, для більшості військовослужбовців, тема, як забезпечення житлом, та вирішення і цієї проблеми знайшов новопризначений Міністр, але яким чином? Так головна проблема «знаходиться в самій армії» - цитата (між іншим дуже самокритична, якщо говорити про керівництво армії), а саме для її вирішення всього на всього потрібно продати (виходить ще не все продали) через «прозорі аукціони» військові містечка, які знаходяться на балансі Міністерства оборони, та навіть зазначено, що прийнято рішення Міністром оборони про їх продаж, але чи відомо Вам, що Міністерство оборони може приймати рішення стосовно земель оборони лише в межах прав, наданих користувачу земельної ділянки (стаття 95 Земельного кодексу України). Це закріплено і у Положенні про Міністерство оборони, затверджене постановою Кабміну від 03.08.2006 № 1080. Отже, виходячи з того, що землі оборони знаходяться в Міністерстві оборони лише в користуванні, а розпоряджається ними Кабінет Міністрів України, то відповідно до статті 142 Земельного кодексу України виключно Кабінет Міністрів України має право припиняти право користування земельною ділянкою, що входить до складу земель оборони, і інформувати про це місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Однак порядок здійснення центральними органами виконавчої влади операцій з передачі земельних ділянок разом об’єктами житлового фонду, соціальної та інженерної інфраструктури військових містечок Урядом не встановлювався, тому і продавати їх Ви не маєте жодного законного права. Та і їх продаж навряд чи якимось чином вплине на простих військовослужбовців, на жаль.

І останнє питання на яке відповів Міністр, це з якою метою було об’єднано МОУ та МНС? Відповідь була також дуже лаконічною: «Тому що в грудні 2012 року багато громадян потрапляли, в зв’язку з поганами погодними умовами, в затори, снігові замети та інше і на допомогу їм приходили військовослужбовці ЗСУ, при чому робили це досить професійно». Що ж якщо дотримуватись такої логіки, то багато військовослужбовців вміють будувати будівлі, то чому ж їх на приєднати до міністерства інфраструктури? А ще в складі ЗСУ є спеціальні містобудівельні частини, то давайте вийдемо з пропозицією до Президента України і введемо в склад Міністерства оборони Державну службу автомобільних доріг, чи ще щось інше.

Отож, пане Лебедєв, скажіть людям правду: чому Ви очолили Міністерство оборони України, тому що Ви патріот і хочете покращити життя військовослужбовців та обороноздатність нашої Батьківщини, чи тому що Вас не влаштовує Ваше місце в ТОП 100 найбагатших людей України (по інформації деяких видань – дев’яносто перше) і Ви хочете потрапити в ТОП 10?

А нам, панове офіцери, як людям які приймали присягу на вірність Батьківщині, а не «лебедєвим – саламатіним» треба вирішити, чи так ми повинні сприймати цю нісенітницю якою нас годують і з спокійним виглядом записувати її в свій робочий зошит, чи якось по іншому?
А на питання поставлене в заголовку цієї статті нехай кожен відповість собі сам.

14.02.2013 р.
Автор: Кравчук С.В.,
Білоцерківська організація СОУ.

: 529 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/2
: 1
1
1 Андрій   [Матеріал]
Схиляюсь до думки, що і перше, і друге - водночас...


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz