Офіційні сайти відомств
» 2011 » Листопад » 9 » Хоча б цим вчинком Валерій Саблін дещо згладив зраду свого діда - командувача ЧФ адмірала Сабліна (+відео)
02:25
Хоча б цим вчинком Валерій Саблін дещо згладив зраду свого діда - командувача ЧФ адмірала Сабліна (+відео)
08 листопада 1975р. - капітан 3-го рангу Валерій Саблін підняв повстання на великому протичовновому кораблі «Вартовий» з метою зміни партійно-державного апарату СРСР. Валерій Михайлович Саблін народився в 1939 році в сім'ї потомственого військового моряка. У 1960 році закінчив Ленінградське вище військово-морське училище імені Фрунзе . До 1969 року проходив службу на стройових посадах і з посади помічника командира сторожового корабля Північного флоту вступив до Військово-політичної академії імені Леніна, яку закінчив в 1973 році. У серпні того ж року був призначений замполітом на великий протичовновий корабель (БПК) «Вартовий». Член КПРС з 1959 року. Поглиблене вивчення в академії праць «класиків марксизму-ленінізму» затвердило Сабліна в думці, що влада веде народ не тим шляхом. Морський офіцер розробив детальну програму перебудови суспільства. Він виступав за багатопартійність, свободу слова і дискусій, зміна порядку виборів в партії і країні. Оголосити свою програму, вказавши попутно на кричущі помилки і розкладання радянського керівництва, офіцер вирішив з «трибуни» БПК «Вартовий». 8 листопада 1975 Валерій Саблін за підтримки більшої частини екіпажу корабля підняв повстання. Він самовільно зняв судно з рейду в Ризі і повів в Ленінград . Донесення про НП на «Вартовому» негайно ж були відправлені в Міноборони і Кремль. З Москви негайно пішов наказ: «розбомбити й потопити». У Ірбенській затоці на бунтівне судно скинули серію снарядів бомбардувальники Су-24. Потім на палубу була висаджені абордажні групи, заарештували пораненого призвідника повстання. Всю провину за те, що трапилося Саблін відразу ж узяв на себе, не назвавши нікого в якості спільників. Військова колегія Верховного суду СРСР звинуватила Сабліна в самому ганебному для офіцера злочині - зраді Батьківщині - і засудила до розстрілу. Звинувачення в зраді Батьківщині і спробі викрасти бойовий корабель за кордон Саблін категорично відкинув. У серпні 1976 року капітан 3-го рангу Валерій Саблін і ще кілька людей, причетних до заколоту, були позбавлені звань і нагород, а сам він засуджений до розстрілу і негайно ж розстріляний. У 1994 році справу Валерія Сабліна було переглянуто Військовою колегією Верховного суду Російської Федерації. Йому замінили «розстрільну» статтю про зраду Батьківщині на статті про перевищення влади, непокора та опір начальникові. Розстріляного 3 серпня 1976р. Валерія Сабліна заднім числом засудили до 10 років тюремного ув'язнення. У посмертної реабілітації йому відмовили ...

Хоча б цим вчинком Валерій Саблін дещо згладив зраду свого діда - командувача ЧФ адмірала Сабліна, який в обід 29 квітня 1918р. присягнув разом з більшістю кораблів ЧФ Центральній Раді УНР, а до опівночі втік з бунтівною мінною бригадою до Новоросійська...

Є.Лупаков: 457 | : PORTAL_SOU | : 5.0/3
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz