Офіційні сайти відомств
» 2010 » Жовтень » 10 » "Яку історичну правду ми мусимо берегти?"- полковник Майстренко, Всеукраїнське об'єднання ветеранів (аудіо)
00:37
"Яку історичну правду ми мусимо берегти?"- полковник Майстренко, Всеукраїнське об'єднання ветеранів (аудіо)

Аудиозапис виступу Майстренка Віктора Захаровича
Також наводимо фрагмент тексту виступу який не дозволили повністю озвучити Віктору Захаровичу совєтскіє ветерани, що вели засідання секції з питань правди історії і патріотичного виховання на Всеукраїнському форумі ветеранів, але він його передав для оприлюднення на порталі СОУ  і в редакцію газети "Промінь Просвіти".

"...Цікава сама постановка питання. «Завдання щодо збереження правди історії». Постає логічним запитання, а якої правди? Кажуть правда у кожного своя і тільки істина одна і та, як відомо , у Всевишнього. То яку історичну правду про війну маємо берегти? Написану кимсь чи свою, українську? Тим більше коли вона ґрунтується на історичних документах чи проявах.

Ось приміром свіжій випадок. 23 вересня Полтава відзначала чергову річницю визволення від німецько-фашистських загарбників, вшанувала як годиться пам'ять визволителів покладанням квітів «офіційному» визволителю Полтави генералу Олексію ЗИГІНУ. Документи ж стверджують, командував 4-ю армією, яка визволяла місто генерал Кулик Г.І., а зигін прибув до армії 26 вересня і по дорозі з аеродрому до штабу, так і не вступивши в командування, 27 вересня підірвався на міні. То як маємо діяти! Нехай стоїть О.ЗИГІН? Здавалося б, пише журналіст Віталій Скобельський, за часів незалежності справедливість мала б восторжествувати і маршал-земляк мав би бути належно пошанований у Полтаві.

Справу цю мали б ініціювати самі ветерани, однак їхню думку, як правило «репрезентують» ветеранські організації, керівники яких зазвичай жодної історії, окрім «радянської» нажаль не сприймали і не сприймають, а будь які спроби сказати нарешті правду про ті чи інші факти або конкретних людей називають «фальсифікаціями»Читаю, продовжує журналіст, гнівний відгук на свою публікацію (про безпідставно забутого маршала): «В своём неуёмном стремлении переписати историю автор замахнулся на святая святіх… Призивает к разрушению памятников… На ниве истории хочет поссорить украинский и русский народі»… Мовляв в історії визволення Полтави хоче змінити росіянина Зигіна на українця Кулика. Бач куди гнуть!

І справді подумається: а може таки буває «невчасною» правда? Може ми до неї ще не доросли! Але факт залишається фактом. Генерал Зигін, який був на полтавській землі лише один день і в жлдних боях тут участі не брав, прославився саме як «визволитель Полтави», упокоївся тут і має «свій» пам’ятник, вулицю, площу… А маршал Кулик, який народився на полтавській землі, визволяв Полтаву і Полтавщину, досі залишається «розжалуваним маршалом» і достеменно не відомо, де він навіть похований. Вважається, що на кладовищі Донського монастиря у Москві – у братській могилі разом з іншими розстріляними генералами. Забутий нащадками..."

довідка:

Майстренко Віктор Захарович 
Полковник у відставці, командував взводом, ротою, батальйоном, полком, начальник бойової підготовки ртв 11 армії ППО, заступник начальника кафедри Вільнюського вищого училища, офіцер-інтернаціоналіст (Ангола), кавалер орденів «За службу Родине в Вооруженних силах СССР», України «За заслуги», заступник голови Всеукраїнського об’єднання ветеранів , голова Одеської обласної організації ВОВ.

Петро ЛИСЕНКО для порталу українських офіцерів - Спілка офіцерів України.


: 1219 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 2
0
1 Ernst   [Матеріал]
А що означає "офіцер-інтернаціоналіст" ? Яка міжнародна організація направила пана Майстренко в Анголу?

0
2 PORTAL_SOU   [Матеріал]
Можливо Вам невідомо, що такий статус надавала совєтська влада совєтським військовослужбовцям - учасникам бойових дій за межами СРСР. У даному випадку пан Майстренко навмисно підхреслив статус, який йому було надано совєтською владою, щоб продемонструвати відмінність своєї позиції від позиції інших совєтських ветеранів стосовно питання правди історії.


[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz