Офіційні сайти відомств
» 2013 » Березень » 21 » Історики виклали в Інтернеті 10 тис. документів про ОУН та УПА
15:08
Історики виклали в Інтернеті 10 тис. документів про ОУН та УПА
Віднині у вільному доступі в Інтернеті можна знайти та завантажити 10 тисяч раніше недоступних документів про історію ОУН та УПА.

Описані електронні копії систематизовані тематично та хронологічно, а сам е-архів постійно поповнюватиметься, повідомили у прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

Спільний проект університету Франка та Центру досліджень визвольного руху «Електронний архів визвольного руху» втілено з ініціативи ректора ЛНУ Івана Вакарчука. Над проектом згадані інституції разом з Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького» працювали три роки.

Розробники переконані, що е-архів avr.org.ua є відповіддю на виклики часу.

«Коли світ переходить на відкриті електронні бази даних архівів, Україна не може ховати інформацію про визвольний рух та політичні репресії за бажанням окремих чиновників. Якщо доступ до минулого обмежують посадовці, завдання істориків - не лише досліджувати, а й робити доступними первинні джерела. Електронний архів для нас і колег - це швидше, зручніше і дешевше, ніж багатотомні збірники документів», - пояснює науковий керівник проекту Володимир В’ятрович.

Архів згодом поповнюватиметься іншими електронними документами, розповідаючи про минуле ХХ століття в Україні, структури визвольного руху, політичні репресії та діяльність нацистського та комуністичного тоталітарних режимів.

«Історія починається з джерел, - зазначив Володимир В’ятрович, - а електронний архів - це зручно: зайшов, знайшов, завантажив. Тепер можна зосередитися на фактах, а не на місяцях очікування дозволу доступу до архіву чи пошуку серед приватних колекцій».

Директор наукової бібліотеки Львівського національного університету Василь Кметь зауважив: «Ми пам’ятаємо не тільки коли архівні документи видавалися з купюрами, а навіть коли їх переглядали спеціальні перлюстратори. Відкриття електронного архіву, в якому представлені копії у повному вигляді, - це важливий крок, який сприятиме розвитку української історичної науки».

«Втілюючи цей проект, ми, зокрема, керувалися Рекомендацією № R (2000) 13 Комітету міністрів Ради Європи країнам-членам стосовно європейської політики доступу до архівів із забезпечення обов’язкової можливості для кожного з жителів дізнатися об’єктивно про елементи своєї історії, як невід’ємної ознаки демократії», - зазначив керівник проекту Андрій Когут, експерт Центру досліджень визвольного руху, координатор робочої групи Української національної платформи Східного партнерства.

ZAXID.NET

: 501 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz