Офіційні сайти відомств
» 2012 » Травень » 7 » Громадськість закликає політиків і суспільство знайти шлях до примирення між ветеранами УПА та Радянської армії
19:03
Громадськість закликає політиків і суспільство знайти шлях до примирення між ветеранами УПА та Радянської армії
Київ. 7 травня. УНІАН. Представники Спілки офіцерів України, Української греко-католицької церкви, історики та деякі ветерани УПА і Радянської армії закликають політиків та суспільство знайти шлях до примирення між ветеранами УПА та Радянської армії. Відповідне звернення було оприлюднено сьогодні на прес-конференції в УНІАН. "За 20 років Незалежності виросло покоління українських громадян. Саме заради їхнього майбутнього - майбутнього наших дітей, онуків, ми звертаємося до Президента України, органів влади, місцевого самоврядування, лідерів політичних партій, громадських організацій щодо початку мирного діалогу у суспільстві стосовно болючого питання - примирення українців, які воювали по різні сторони, не маючи власної держави, а також визнати на державному рівні воїнів УПА воюючою стороною у Другій світовій війні", - сказав голова Спілки офіцерів України В'ячеслав Білоус. За словами полковника запасу. Україна примирилася з країнами, які воювали під час Другої світової війни, а всередині країни, на жаль, немає порозуміння.
У свою чергу, представник Департаменту зовнішніх відносин УКГЦ Ігор Шабан зауважив, що у святкуванні перемоги у Другій світовій війні потрібно змінити акценти. «Мета - зрушити акцент з перемоги до пам'яті, яка, власне, відкриває шлях до примирення людей. Крім того, ми маємо велике бажання, щоб у нашій державі зменшилася так звана суспільна напруга, відбулося очищення пам'яті, і молодь наша усвідомлювала спільні європейські вартості», - пояснив він.
Ветеран Радянської армії, полковник запасу Григорій Чепкий вважає за необхідне визнати ветеранів УПА. "Були каральні загони радянського НКВС. І, виходячи з цього, ми повинні чітко зрозуміти, що воїни УПА такі ж воїни, як і ми. І треба ставити питання про те, щоб визнати їх не просто воюючою стороною, а воюючою на стороні України", - наголосив ветеран.
Як наголосив ветеран УПА, голова Рівненської обласної організації "Братства вояків УПА" Василь Кирилюк, радянська пропаганда перекручувала факти визвольної боротьби українців. "До приходу Радянської армії нам було вказано не вступати в бої з регулярними частинами. Ми в них не стріляли", - запевнив він.
Правознавець-міжнародник, Надзвичайний та Повноважний посол України Володимир Василенко вважає, що головною помилкою попереднього Президента України Віктора Ющенка була відсутність роз'яснювальної роботи та популяризації об'єктивних історичних досліджень щодо участі УПА у Другій світовій війні, які видавалися лише незначними тиражами.
"На жаль, команда Ющенка не зробила елементарної речі - не провела широкої роз'яснювальної роботи серед українців про те, що відбувалося тоді, у минулому. А перш чим нагороджувати Бандеру званням Героя України, треба було розказати, хто такий Бандера і що він зробив", - переконаний юрист.

УНІАН

: 580 | : pensia | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz