Офіційні сайти відомств
» 2010 » Квітень » 29 » Екс-міністри оборони бачать нові виклики для України
21:17
Екс-міністри оборони бачать нові виклики для України
Колишні міністри оборони України вважають помилкою нової влади відхід від євроатлантичної інтеграції України.

Як передає кореспондент УНІАН, таку думку вони висловили сьогодні в Києві під час круглого столу на тему: "Нові безпекові виклики для України”.

Зокрема, Костянтин МОРОЗОВ, який очолював Міністерство оборони у 1991-1993 роках, висловив переконання, що інтеграція України в НАТО конче необхідна, зазначивши, що на сьогодні Україна не має жодних міжнародних гарантій безпеки.

За його словами, всі існуючі міжнародні меморандуми, угоди не дають таких гарантій, а "всі, хто стверджує зворотне, – або не володіють питанням, або лукавлять”. На переконання екс-міністра, членство в інтегрованій системі оборони дозволять Україні перерозподілити оборонні завдання, зменшать бюджетне навантаження на оборону.

При цьому К.МОРОЗОВ наголосив, що не може держава бути оборонодостатньою, маючи нейтральний чи позаблоковий статус. Крім того, на переконання екс-міністра, перебування Чорноморського флоту Росії в Криму створює загрози для України і створює перешкоди для її інтеграції в Європу. "Інтеграція України в НАТО є передумовою євроінтеграції України... Членство в НАТО необхідне і з геополітичної точки зору, і з оборонної, і з економічної і просто – з прагматичної точки зору”, - наголосив К.МОРОЗОВ.

У свою чергу Євген МАРЧУК, який був міністром оборони у 2003-2004 роках, зауважив, що "заява нинішнього керівництва (України) про відхід від євроатлантичного напрямку - це серйозна помилка і виклик... Продовження до 42-го року перебування ЧФ Росії закриває це для України”.

"Сьогодні ми бачимо, як у форсованому стилі відбувається дезінтеграція України. До чого далі це може призвести - не хочу говорити”, - сказав він.

Думку колег підтримав і Юрій ЄХАНУРОВ (очолював Міноборони у 2007-2009 роках). "Говорити сьогодні про роботу спрямовано на євроінтеграцію не доводиться: Україна фактично від цього відмовилася”, - сказав він, зауваживши, що нова команда, пролонгуючи угоду про перебування ЧФ РФ, намагається лише переконати суспільство, що це дасть економічну вигоду. На його переконання, Україну в таку ситуацію завели не у Харкові, а ще у січні минулого року, коли були підписані "газові контракти”.

Крім того, колишній начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Сергій КИРИЧЕНКО відзначив, що сьогоднішня система керування ЗСУ "адаптована вже до систем керування, які мають місце в державах-членах НАТО”, а тому ламати її не треба, лише необхідно в рази збільшити фінансування. "Якщо ми у наступному році не приймемо кардинальних змін до Збройних сил, тоді держава опиниться під величезною загрозою”, - сказав він.

УНІАН: 1262 | : PORTAL_SOU | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz