Офіційні сайти відомств
» 2013 » Липень » 7 » Для «Захисту Вітчизни» не менш 2 годин на тиждень просить від Президента для учнів-юнаків 10-11 класів Голова Житомирської ОО СОУ.
18:08
Для «Захисту Вітчизни» не менш 2 годин на тиждень просить від Президента для учнів-юнаків 10-11 класів Голова Житомирської ОО СОУ.
Голова Житомирської обласної організації СОУ підполковник Олег КОНОВАЛОВ звернувся до Верховного головнокомандувача Збройними силами Президента України ЯНУКОВИЧА Віктора Федоровича. У своєму листі він просить "надати вказівки Кабінету Міністрів України, Міністру освіти і науки України щодо збільшення навчальних годин для вивчення навчального предмету «Захист Вітчизни» не менш 2 годин на тиждень для учнів-юнаків 10 - 11 класів". 
Підполковник О.КОНОВАЛОВ є бойовим офіцером (учасник БД у ДРА) і вважає, що з "переходом ЗСУ на професійну основу, роль навчального предмету «Захист Вітчизни» в школах збільшується. Нажаль, згідно навчальної програми предмету «Захист Вітчизни» від 2009 року, яка рекомендована Міністерством освіти і науки (лист № 1/1 – 6881 від 14.08.2009), кількість годин для вивчення розділу/теми передбачено потижневе навантаження 2, 1,5 і 1 години на тиждень для учнів 10 - 11 класів. 2 години на тиждень згідно рекомендацій Міністерства освіти передбачено тільки для шкіл спортивного профілю, а для звичайних загальноосвітніх середніх закладів 1 година на тиждень для вищевказаних учнів, що явно недостатньо для якісного засвоєння учбового матеріалу. 
Наприклад: Статут ЗСУ. Тема: «Внутрішній порядок у військовій частині та її підрозділах». 
В даному розділі на 1 годину (45 хв.) передбачено: 
1.Положення про внутрішній порядок. 
2.Розміщення особового складу та зброї в підрозділах. 
3.Розподіл часу за розпорядком дня. 
4.Добовий наряд роти, призначення, склад, озброєння, обов’язки днювального, несення ним служби, дії при тривозі і т.і. 
Раніше, директорам шкіл дозволялось вносити корективи в навчальні програми і даний розділ вивчали 2 години. В даний час, 1 година, за виключенням шкіл з спортивним напрямком, яких є в м. Житомирі всього дві. Такий об´ємний матеріал засвоїти учні за 1 годину не зможуть. 
В зв’язку з майбутнім переходом ЗСУ на професійну основу, на погляд виконкому обласної СОУ збільшується роль навчальної військової підготовки, загальної військово-професійної готовності юнаків до військової служби, яка визначається рівнем розвитку знань, навичок і вмінь, котрі необхідні молодому воїнові (із Статутів ЗСУ, їх історії, вогневої, стройової, тактичної, фізичної, військової медицини). 
В школі у юнаків формується соціально-психологічна, загальновійськова, професійна та емоційно-вольова готовність до військової служби. Окрім цього, в загальноосвітніх школах проводиться велика робота щодо військово-патріотичного виховання учнів, що надає їм правильно оцінити свою готовність до захисту Вітчизни, зіставляючи свої уміння, знання, здібності з вимогами військової діяльності." 

За інформацією Житомирської ОО СОУ. 


: 558 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz